Під час розкопок у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі знайшли скарби

Фахівці з Риму під час археологічних робіт у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі виявили безліч стародавніх предметів, які мають як історичну, так і матеріальну цінність.

Археологи розкопали територію навколо Святої Кувуклії – головної скинії храму. Вважається, що вона збудована на місці печери, де після розп’яття був похований Ісус. Під однією з плит перекриття знайшли скарб із монет. Аналіз показав, що їх викарбували до періоду правління римського імператора Валента II (364-378 роки).

Частково розкопана підлога у Храмі Гробу Господнього показує різні способи будівництва та кам’яної кладки, що використовувалися протягом століть.
Фото: Archivio Università La Sapienza

Серед інших знахідок вчені відзначають фрагмент облицювання стіни з малюнками XVIII століття та написами різними мовами, включаючи грецьку, латинську та вірменську. Крім того, ці розкопки дозволили дізнатися нову інформацію про ранньохристиянське планування Кувуклії.

Частина облицювання храму Гробу Господнього містить графіті XVIII ст.
Фото: Gianfranco Pinto Ostuni / Custodia CTS

Храм Гробу Господнього звели приблизно в 330 році нашої ери, після того як імператор Костянтин прийняв християнство, а мати Олена вирушила до Святої Землі на пошуки пов’язаних з Ісусом місць. Саме завдяки їй і збудували церкву.

Раніше на території храму виявили написи латиною, які залишили до будівництва святині. Зважаючи на все, це місце мало важливе релігійне значення ще до появи храму.

Джерело timesofisrael

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше