Під Нижнім Новгородом зупинено роботу ключового НПЗ росії, що переробляв 5% нафти країни

Атакований нафтопереробний завод під Нижнім Новгородом у 800 км від України за рік проробляв 15 млн тонн нафти
Завдяки успішній атаці дронами на відстань понад 800 км було виведено з ладу один з найпотужніших у РФ нафтопереробних заводів “ЛУКОЙЛ-Нижегороднефтеоргсинтез” у місті Кстово у Нижньогородській області.

В результаті атаки, яка відбулась близько 05:30 за місцевим часом, сьогодні, 12 березня, було знищено найголовніший елемент заводу – одна з установок переробки нафти, яка є ключовою у всіх технологічних процесах. Як повідомляють у рф, завод припинив роботу.

Важливість цієї атаки варто підкреслити тим, що на рівні 2022 року це підприємство перероблювало 15 млн тонн нафти, що складало близько 5% від загального обсягу російської переробки загалом.

Більше того, цей завод став однією з перших жертв санкцій проти рф, бо 4 січня 2024 року на ньому через поломку компресійного обладнання вийшла з ладу ще одна установка каталітичного крекінгу.

А загалом їх на цьому підприємстві лише дві. Як у рф доповідали у січні її швидко полагодити неможливо, бо для цього необхідно замовити західні комплектуючі, а цієї можливості також нема. Таким чином ця атака цілком може остаточно “прибити” цей російський нафтопереробний завод.

Також нагадаємо, що до цього часу дронами були атаковані інші нафтопереробні заводи у рф, де цілями ставали якраз установки з переробки нафти і мова вже пішла про мільярди збитків.

Окрім того, цієї ночі дронами були атаковані й інші об’єкти рф, зокрема в Орлі дроном було уражено нафтобазу.

Також повідомлялось про вибухи й спроби російського протиповітряної оборони відбити атаки дронів у Курській, Воронезькій та Бєлгородських областях.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше