Підготовка українських пілотів на F-16 у США та Данії майже завершена — Повітряні сили

Ілля Євлаш, речник Повітряних сил Збройних Сил України, повідомив про майже завершену підготовку українських пілотів на винищувачах F-16, які проходять навчання в Данії та США. Він зазначив це під час брифінгу “Протистояння ворожим атакам та захист українського неба”, який відбувся 11 квітня.

“У нас зараз одночасно проходять навчання декілька груп пілотів на різних етапах підготовки, зокрема на завершальних у Данії та США”, – повідомив пресофіцер Повітряних сил.

Він додав, що українські пілоти активно тренуються у виконанні завдань, які в майбутньому їм доведеться виконувати на батьківщині. Євлаш уточнив: “Вони відпрацьовують удари по малорозмірним цілям, включаючи ‘шахеди’ та крилаті ракети”.

Однак, про конкретні терміни доставки винищувачів F-16 в Україну речник зауважив, що це обговорюється виключно в закритому режимі. “Про терміни ми не говоримо, адже стратегічна невизначеність є нашою перевагою”, – зазначив він.

22 березня стало відомо про завершення базового льотного курсу десятьма українськими пілотами у Великій Британії, після чого вони приступили до більш глибокого вивчення управління F-16.

Спочатку навчання українських пілотів на F-16 у Великій Британії почалося влітку 2023 року.

За даними видання Foreign Policy від лютого 2024 року, перші американські винищувачі F-16 мають надійти в Україну приблизно у червні 2024 року, а українська сторона розраховує, що до кінця фінансового року в США (вересень) навчання на цих винищувачах пройдуть 12 пілотів.

Подробиці про готовність різних країн до підтримки України у навчанні пілотів та постачанні обладнання також були висвітлені. Зокрема, Нідерланди планують передати Україні 42 літаки F-16, але тільки після забезпечення необхідної інфраструктури та завершення підготовки пілотів.

На саміті G7 стало відомо, що США підтвердили свою згоду на навчання українських пілотів на F-16, що додало упевненості в майбутніх поставках винищувачів.

13 листопада 2023 року у Румунії в місті Фетешть відкрили навчальний центр для пілотів F-16, де продовжуватимуть підготовку українські військові пілоти.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те що Україна може отримати перші F-16 вже у липні, але кількість літаків обмежена

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше