Північна Корея випробувала свій аналог ракети “Нептун” – протикорабельну ракету Padasuri-6
Північна Корея здійснила тестові пуски протикорабельної ракети Padasuri-6, що конструктивно нагадує радянські ракети сімейства Х-35.
Про це повідомили офіційні медіа Північнокорейської республіки.
14 лютого Північна Корея випустила кілька крилатих ракет біля східного узбережжя Східного моря. Захід відбувся за присутності лідера країни Кім Чен Ина.
“Генеральний секретар, Голова державних справ КНДР шановний товариш Кім Чен Ин у першій половині дня 14 лютого керував контрольно-перевірним запуском ракет нового типу «Padasuri-6» класу «земля-море», які надходитимуть на озброєння ВМС“, – зазначається у повідомленні.
Запущена крилата протикорабельна ракета, як повідомляється, пролетіла близько 1400 секунд над Східним морем, після чого успішно уразила мішень.
КНДР не публікує деталей про нову ракету. Втім, беручи до уваги конструкцію та зовнішній вигляд, вона є подальшим розвитком показаної вперше ракети Kumsong-3, котра в свою чергу є копією радянської Х-35.
Представлена 14 лютого крилата ракета Padasuri-6 отримала нову пускову установку на гусеничному броньованому шасі, що розраховане на 8 транспортно-пускових контейнерів.
Враховуючи час польоту та ймовірну дальність у 200+ км, можна припустити, що ракета є копією пізніх зразків радянської Х-35У.
Не виключено, що в ході модернізації Padasuri-6 також могла отримати більшу дальність польоту, кращу систему наведення або ж бойову частину.
Оригінальна ракета Х-35У має дальність польоту у 250 км (500 км у найсучаснішній російській версії Х-35УЭ) та несе на борту 150кг бойову частину проникаючого типу.
Ракета оснащена турбореактивним авіаційним двигуном, що працює на керосині, завдяки якому та здатна розвивати швидкість у 900-1000 км/год на маршовому відрізку шляху.
Для наведення на ціль ракета оснащена активною радіолокаційною ГСН, а також інерціальною системою з корекцією по супутниковому сигналу. Завдяки інтегрованому радіовисотоміру та здатна летіти на наднизьких висотах для обходу ворожих систем ППО.