Побачити “Дюну 2” перед смертю: як Дені Вільньов і благодійна організація L’Avant втілили “останню” мрію фаната
Фільм “Дюна: Частина Друга” режисера Дені Вільньова, на який багато хто чекав, нещодавно вийшов у кінотеатрах.
Однак за понад шість тижнів до офіційного релізу його таємно показали у паліативному центрі у Квебеку. Це було зроблено для смертельно хворого кіномана, який хотів побачити продовження фільму перед смертю. Фільм дивилися в приватній кімнаті на ноутбуці Вільньова, який привіз асистент режисера особисто. А для збереження таємниці всі учасники події підписали угоди про нерозголошення.
Організація перегляду стала можливою завдяки зусиллям благодійної організації L’Avant, яка допомагає здійснити мрії людей на закінченні їхнього життєвого шляху. Ініціатива виникла після заклику в Facebook з проханням допомогти зв’язатися з Вільньовим.
Передача фільму чоловікові була “гонкою на випередження”, – розповідає в інтерв’ю The Washington Post Жозе Ґаньон, чия благодійна організація зробила цей момент можливим.
Вільньов і його дружина, зворушені цим проханням, вирішили допомогти, хоча спочатку хотіли організувати перегляд у Монреалі або Лос-Анджелесі, але стан хворого не дозволив цього. Натомість 16 січня, асистентка Вільньова доставила до паліативного центру у Квебеку ноутбук режисера, щоб хворий міг подивитися фільм.
Чоловіку, який не говорив англійською, довелося дивитися фільм з французькими субтитрами, але через біль і слабкість він зміг переглянути лише половину фільму перед тим, як помер кілька днів потому.
Він “був настільки слабкий, що ми думали, що він може померти під час перегляду фільму”, – написали представники L’Avant у Facebook.
Врешті-решт чоловік не зміг подивитися всі 2 години 46 хвилин фільму. Йому було дуже боляче, і він побачив лише близько половини, перш ніж йому довелося зупинитися, зазначає Жозе Ґаньон в інтерв’ю The Post. Через кілька днів він помер.
Він помер, “забравши з собою таємницю фільму”, – зазначають автори.
Хоча чоловік так і не побачив кінець фільму, організатори вважають, що мета була досягнута: важливим було саме бажання людей допомогти втілити його останнє побажання, що стало для нього великим подарунком. Історія цього подвигу підкреслює, що все можливо, коли діяти з серцем.
Після виходу на екрани фільм “Дюна: Частина друга” стала хітом серед критиків і глядачів, зібравши приблизно 182,5 мільйона доларів на 72 ринках у перший вікенд прокату.