Польща інвестує в безпеку: Держдеп США схвалив продаж аеростатів з радарами на 1,2 млрд доларів

У середу Держдепартамент США погодився продати Польщі аеростати з радарами раннього виявлення загрози та розвідки. Максимальна вартість угоди оцінюється в 1,2 млрд доларів.

Згідно з американським порядком продажу озброєнь і військової техніки за кордон, рекомендація Держдепартаменту тепер надійде до Конгресу. Якщо конгресмени не заперечуватимуть, сторони почнуть остаточні переговори про ціну.

Заступник міністра оборони Павел Бейда (PSL) повідомив, що йдеться про придбання чотирьох розвідувальних аеростатів.

Міністерство національної оборони назвало закупівлі аеростатів, радарів і необхідного обладнання кодовою назвою «Барбара». Як оголосило в середу Агентство з озброєнь, відповідальне за військові закупівлі, згідно з майбутнім контрактом, до Польщі потраплять логістичні ракети, навчальні моделі  та технічна документація.

Нагадаємо, що Польща свої плани із закупівлі розвідувального аеростата мала ще у 2017 році у рамках програми Barbara, але запит на закупівлю подали тільки у травні 2023 року, після оприлюднення скандалу з ракетою Х-55 , яку не збила польська протиповітряна оборона, яка пролетіла сотні кілометрів вглиб території країни.

Крім того, варто згадати, що пізніше у 2023 році стало відомо, що Польща формує аеростатний батальйон для посилення протиповітряної оборони. Тоді йшлося про плани сформувати якраз чотири пости зі строками розгортання першого у липні 2026 року, і йдеться про можливість виявлення цілей одним аеростатом на відстані у сотні кілометрів.

Крім аеростатів для посилення своїх розвідувальних можливостей Польща у 2023 році також прийняла рішення закупити літаки дальньої радіолокаційної розвідки Saab 340 AEW, невдовзі перший літак має з’явитися в країні, всього ж йдеться про дві вживані машини у рамках контракту на близько 58 млн доларів.

Джерело inpoland defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше