Польща має технічну можливість закрити небо над західною Україною, але потрібна політична воля – Повітряні сили України

За словами речника командування Повітряних сил ЗСУ Іллі Євлаша, Польща володіє технічною здатністю закрити небо над західними областями України за допомогою систем протиповітряної оборони Patriot. Однак для реалізації такого кроку необхідна політична воля обох країн.

Про це пише Еспресо.

Ця можливість обговорювалася на рівні вищого військового керівництва та дипломатичних кіл, які мають домовлятися про такі заходи. Ілля Євлаш підкреслив важливість такого рішення для українських Повітряних сил, адже це дозволило б звільнити ресурси та установки на заході країни для їх використання в інших регіонах, особливо для боротьби з тактичною авіацією, керованими та крилатими ракетами.

“Звісно, це полегшило б життя нашим Повітряним силам, оскільки ми могли б більш ефективно використовувати наші ресурси для захисту нашої країни”, – зазначив Євлаш.

Це питання залишається актуальним на фоні триваючих військових загроз з боку росії, яка продовжує військові дії проти України.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше