Польща на межі “аграрного апокаліпсису”: фермери оголосили про блокаду доріг в 500 містах (мапа)

У середу, 20 березня, польські фермери проведуть сотні акцій протесту по всій Польщі. Страйкарі обіцяють заблокувати дороги в більш ніж 500 населених пунктах, виїхавши на вулиці та траси сільгосптехнікою. Усіх, хто перебуває у Польщі, просять по можливості уникати використання особистого транспорту та пересісти на громадський.

Про це повідомляє RMF24. Зазначається, що серед іншого буде заблоковано близько десяти найважливіших автошляхів, які ведуть до Варшави. “У середу на нас чекає Армагеддон”, – описує польське видання плани фермерів, публікуючи карту майбутніх протестів:

Карта протестів фермерів у Польщі

“Фермери мають намір протестувати на автомагістралях, національних дорогах, а також у центрах міст”, – повідомляє видання. Загалом повідомляється про більш ніж 580 акцій протесту, в яких візьмуть участь майже 70 тис. фермерів.

За даними місцевої влади, блокування доріг розпочнеться з самого ранку. Наприклад, у Варшаві та околицях фермери вийдуть на протести з 6 ранку за місцевим часом, а у Сілезькому воєводстві і зовсім з 5 ранку. Страйкувати там збираються до кінця робочого дня.

Втім, у низці міст страйк буде менш тривалим. Так, у Гданську початок акції заплановано на 10 ранку, а закінчення – на 16:00, а у Лодзинському воєводстві рух буде перекрито з 10 ранку до сьомої години вечора.

Але польські фермери протестують не лише у межах своєї країни. Перекритим залишається рух вантажівок на кордоні з Україною, також блокада триває на кордоні Німеччини.

Гасла польських селян незмінні. Головною темою є екологічні правила Євросоюзу, які Польща хоче або суттєво пом’якшити, або скасувати. Такі самі умови висувають аграрії і з інших країн ЄС.

Однак поляки пішли далі і також домагаються грошової допомоги від влади ЄС. Третя вимога протестувальників – заборона імпорту агропродукції з країн, які не входять до ЄС. Саме в цьому ключі поляки активно згадують Україну. При цьому фермери взагалі не говорять про імпорт російського зерна, яке все ще активно завозять як у Польщу (на відміну від українського товару), так і в інші країни ЄС.

Як пояснював OBOZ.UA заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, дії протестувальників стало неможливо передбачити. За його словами, уряд Польщі та загальноєвропейські органи влади вже активно працюють над вимогами протестувальників. Однак блокади продовжуються – і вже суто з політичних причин.

“Це недорогі піар-акції, де ти можеш нагадати про себе. Враховуючи, що на чолі цих акцій значна кількість політиків, у тому числі опозиційних напрямів, це також один із методів напередодні місцевих виборів (у Польщі. – Ред.)”, – пояснив експерт.

За його словами, з тієї ж причини в хід протестів не втручається польська влада та правоохоронні органи. Через майбутні вибори польська коаліція боїться втратити частину електорату, який співчуває протестувальникам аграріям.

Джерело obozrevatel

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше