Польські фермери анонсували загальний страйк – знову блокуватимуть кордон з Україною

Польські фермери, що входять до профспілки «Солідарність», анонсували нову хвилю протестів на україно-польському кордоні. У межах загального страйку вони збираються блокувати прикордонні переходи та дороги.

Причиною підготовки до чергового мітингу називають невдоволення фермерів через рішення Брюсселя щодо імпорту сільськогосподарської продукції з України та пасивність польського уряду. Про це пише видання RMF24.

Згідно з комюніке «Солідарності», усі прикордонні переходи з Україною будуть заблоковані вже за тиждень – у п’ятницю, 9 лютого, о 10 годині ранку. На який термін – поки що не повідомляється. Крім того, у деяких воєводствах розпочнуться тимчасові перекриття доріг. Вони триватимуть із 9 лютого до 10 березня.

«Наш терпець увірвався. Позиція Брюсселя в останній день січня 2024 року є неприйнятною для всієї нашої сільськогосподарської спільноти», – цитує заяву видання.

Річ у тім, що наприкінці січня Єврокомісія запропонувала ще на рік продовжити призупинення імпортних квот і мит для українського експорту до ЄС. Водночас на вимогу кількох країн-членів у них включили запобіжники для агропродукції.

Активісти підкреслюють, що польський уряд повинен мати чіткий план щодо сільськогосподарського виробництва, його прибутковості, реконструкції переробки та торгівлі загалом.

«Польські сімейні ферми – це основа продовольчої безпеки країни. Здорова польська їжа, вироблена польськими фермерами, є основою харчування і здоров’я польських громадян», – наголошують активісти.

До протестів польських фермерів можуть приєднатись і їхні угорські колеги. Вони повідомили, що будуть протидіяти рішенню ЄС, й одним із кроків стане акція протесту, яку планують провести також 9 лютого в місті Захонь, що межує з пунктом пропуску «Чоп». Про це йдеться в заяві Асоціації угорських фермерських асоціацій та кооперативів (MAGOSZ).

Мітингувальники стверджують, що українська продукція становить загрозу для сільського господарства Євросоюзу загалом та для споживачів зокрема через неконтрольовану якість та застосування українськими фермерами заборонених хімікатів.

Нагадаємо, уперше україно-польський кордон заблокували 6 листопада 2023 року. Тоді страйкували перевізники. Акція мала тривати до лютого 2024 року. Також відомо, що наприкінці 2023 року Україна та Польща напрацьовували умови для розблокування кордону.

Джерело mc.toda

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше