Польські радикали на кордоні висипали зерно з кількох українських вантажівок, реакція українців

Польські радикали спонсоровані кремлем, які нещодавно знову розпочали блокування пунктів пропуску між Україною та Польщею для всього транспорту, який заїжджає в ЄС зі сторони України, висипали зерно з трьох українських вантажівок. Поліція регіону, де це сталося, розпочала розслідування.

Що сталося?

Як повідомляє видання RMF24, 11 лютого близько 11:30  біля пункту пропуску “Ягодин-Дорогуськ”, одного з місць протесту польських радикалів-фермерів, стався інцидент.

“Три вантажівки, за кермом яких були громадяни України, в’їхали до Польщі після митних процедур. Учасники протесту не дали їм їхати далі та в певний момент відкрили напівпричепи, внаслідок чого частина зерна висипалася на дорогу. Водії після цього поїхали назад у в Україну”, – повідомила представниця поліції Хелма Єва Чиж.

Вона додала, що силового протистояння начебто під час цих подій не було. Поляки просто підійшли до фур і повідкривали заслінки. Польська поліція їм не заважала це робити.

“Ми проводимо розслідування, встановлюємо особи людей, які брали у цьому участь, і опитуємо свідків”, – додала Єва Чиж, зазначивши, що далі зібрані дані передадуть до прокуратури для правової оцінки.

Як реагують українці?

Українці реагують на цю провокацію дуже негативно. Адже, зі сходу країни московські окупанти вбивають всіх та нищать міста та села. А на заході країни найближчі сусіди за гроші москви влаштовують українським бізнесам проблеми.

Українцям дуже важко збирати це зерно, під кулями, та під бомбардуваннями росії. Збір врожаю часто межує з ризиком померти, так як росіяни ціляться в агротехніку, щоб не дати Україні збирати зерно. Також росіяни блокують Чорне море, через яке до війни вивозилось зерно на експорт. Наразі єдиний шлях вивезти агропродукцію це через кордон із західними країнами. Росіяни звісно про це знають і підкуповують польських радикалів. На жаль польський уряд та ЄС ніяк не реагують.

Зокрема мер Львова, Андрій Садовий у свому Twitter так прокоментував провокацію поляків:

“Назвемо речі своїми іменами. На цьому фото — українське зерно, яке висипали польські, а насправді проросійські провокатори, з українських вантажівок. Псевдоблокада на кордоні триває.” – написав Андрій Садовий.

“Українці буквально поливають кров’ю поля, які родять це зерно. Збирати пшеницю на полі, яке бачило війну — це як працювати сапером. Такі дії — ницість і ганьба” – продовжив Садовий у коментарі під публікацією.

Також, відомий український волонтер Сергій Стерненко теж відреагував на цю ситуацію:

“Це пряма допомога російській армії. Блокування кордону має реальні негативні наслідки для української обороноздатності. Але ось такі дії – відкрита і вже не перша провокація, спрямована на розпалювання ворожнечі. Не розумію, чому Польща дозволяє відкрито діяти проросійським силам.” – написав Сергій Стерненко.

Українці також нагадують полякам якою ціною це зерно збирається. Дуже багато українських фермерів втрачають не лише землі та урожаї, а й життя та здоров’я. Зокрема, користувачка соц мережі Twitter написала що її дядько підірвався в полі на міні, коли комбайном збирав зерно, та додає фото підтвердження:

Вона написала: “Варто нагадати, що 30 липня 22 року мій дядько підірвався в полі на комбайні збираючи зерно, щоб зараз польські проросійські пси нівечили українське зерно
Вельмишановний уряд Польщі, поліція Польщі, дякую!!!!!!!”

Українська та Польська влада поки що не коментують інцидент.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше