Понад 100 балістичних ракет з Ірану надійшли до росії в рамках військової угоди – Reuters

Іран відправив до Росії понад сотню балістичних ракет малої дальності Zolfaghar, які розроблені на основі Fateh-110.

Про це повідомляє видання Reuters.

За інформацією видання, Іран відправить до росії близько 400 балістичних ракет малої дальності, серед яких є Zolfaghar розробки 2017 року, що виготовлена на основі балістичної ракети Fateh-110 розробки 2002 року.

Цю інформацію виданню Reuters підтвердило три іранських джерела, близьких до міністерства оборони.

Характеристики балістичної ракети малої дальності Zolfaghar. Фото: ISWNEWS

Балістична ракета Zolfaghar – це ракета малої дальності, яка встановлена на мобільну пускову установку з двома або одним пусковим пристроєм.

Вона здатна долати відстань до 700 км, а її бойова частина містить 579 кг боєголовки. Наведення ракети складається з інерціальної системи, а для точного ураження цілей вона додатково має оптично-електронну систему наведення, яка використовується на кінцевій траєкторії польоту, а також GPS.

У виданні повідомляють, що постачання до рф іранських ракет розпочалося на початку січня 2024 року після угоди між Москвою та Тегераном, яка обговорювалася між двома країнами у 2023 році.

Як зазначили високопоставлені чиновники у міністерстві оборони Ірану, ракети постачають Каспійським морем, а також літаками.

Пускова установка для іранських балістичних ракет Zolfaghar. Фото з мережі

Крім того, він зазначив, що вже було чотири партії ракет Zolfaghar, які Іран передав рф, а через декілька тижнів ця кількість буде ще більша.

Як повідомляв «Мілітарний» раніше, росіяни почали використовувати північнокорейські балістичні ракети для ударів по Донеччині.

Російські війська здійснили комбіновану атаку на місто Селидове. По цивільній інфраструктурі окупанти вдарили вісьмома ракетами, чотири з яких північнокорейського виробництва.

Донецька обласна прокуратура заявляє, що залишки ззовні схожі на балістичні ракети Hwasong-11Ga (KN-23).

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше