Портативний лазер Fractl знищує об’єкти розміром з монету на відстані до 1000 метрів

Міністерство оборони Австралії продемонструвало найпотужнішу у світі портативну високоенергетичну лазерну зброю, здатну збивати дрони з високою точністю.

Дрони стали серйозною загрозою, тому для боротьби з ними розробляються нові засоби – і лазери стають все більш привабливим доповненням до арсеналу боротьби. Переваги лазерів полягають у тому, що вони вражають цілі зі швидкістю світла нескінченною кількістю пострілів за ціною – долар за постріл.

Австралія представила високоенергетичний портативний лазер Fractl, створений AIM Defence. Нова система вагою менше 50 кг успішно пройшла випробування австралійською армією на танковому полігоні.

Випробування проводилися разом із звичайними засобами боротьби з дронами. У той час як останній витрачав багато боєприпасів і часто не міг знищити цілі, що наближаються, поки вони не досягли близької відстані, лазерна зброя працювала безшумно, знищуючи дрони.

За словами виробника, Fractl може працювати як від акумулятора, так і від мережі змінного струму і призначений для різних варіантів реагування на дрони. Лазер може знищити об’єкт розміром з 10-центову монету, що рухається зі швидкістю 100 км/год на відстані 1000 м, або спалити датчики на висоті 1500 м. Він безшумний і солдат можна навчити ним користуватися за лічені хвилини.

Fractl також може реагувати засліпленням датчиків або нанесенням легкої шкоди. Лазер можна точно націлити за допомогою ручного контролера, який дозволяє оператору вибирати, яку частину дрона націлюватися для досягнення максимального ефекту.

«Ви натискаєте кнопку, щоб відстежувати дрон, і комп’ютер бере на себе керування, потім ви натискаєте іншу кнопку, щоб натиснути на курок, як у відеогрі», – сказав капрал Патрік Фланаган. «За допомогою вказівного пальця ви можете швидко перемикати приціл між відеокамерою дрону, центральною масою або одним із пропелерів. Потрібно лише кілька секунд, щоб вивести з ладу камеру, і дві чи три секунди, щоб вивести з ладу ротор».

Цей точний контроль дозволяє лазеру проводити високоточні атаки, перерізаючи дроти або спалюючи вибухівку, а також досягати повного руйнування з потужністю, яка, як описується, менше, ніж потрібно для кип’ятіння чайника. Система націлювання може обробляти як індивідуальні, і групові атаки. Крім того, конструкція лазера не завдає шкоди людям.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше