Посадкові майданчики для ракет SpaceX перетворять на морські інтернет-станції Starlink

Компанія SpaceX подала заявку до Федеральної комісії зі зв’язку (FCC) на отримання дозволу для тестування безпілотних барж у морі як морські інтернет-станції. На баржі планують встановити 12 наземних звичайних комплексів Starlink для перевірки роботи системи в морських умовах. Як ці комплекси з’єднуватимуться з наземною мережею, не уточнюється. Можливо, всього цього інші завдання і не обов’язково цивільні.

Супутниковий інтернет Starlink влаштований таким чином, що його користувачі (термінали) підключаються до інтернету через мережу наземних станцій Starlink, з’єднаних із глобальною мережею через оптичні лінії. Супутники Starlink на орбіті виступають ретрансляторами, які передають дані від терміналів користувачів до наземних станцій Starlink. Якщо термінал і наземна станція поза досяжністю для одного супутника, то в космосі починається ретрансляція лазерного променя від одного супутника до іншого, поки термінал і наземна станція не з’єднаються потоком даних.

На цьому принципі будується морське покриття Starlink. Компанія з липня 2022 року надає пакет послуг Starlink Maritime вартістю $5 тис. на місяць. Якщо безпілотні баржі SpaceX, які створювалися для підхоплювання в океані сходів ракет компанії, що повертаються, перетворять на «шлюзи» для супутникової мережі, то, можливо, послуга Starlink на морі стане дешевшою. Поки що про проект нічого не відомо. Дозвіл на проведення тестування наземного комплексу на морі теж поки що не видано.

З урахуванням зростання напруженості в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні не можна виключати, що морські станції можуть розглядатися як спосіб забезпечення інтернет-зв’язком корабельних угруповань.

Джерело portaltele

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше