Повітряні сили України отримують потужне поповнення: Норвегія надсилає F-16 з більш дальніми ударними можливостями

Норвегія разом з данськими й нідерландськими партнерами готується передати Україні винищувачі F-16 «з більш дальніми ударними можливостями».

Про це розповів міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде на брифінгу зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою в Києві.

«Ми будемо передавати норвезькі F-16, які оновлені, які в хорошій формі. Разом із данськими та нідерландськими колегами проводиться підготовка українських пілотів. Можливо, там будуть навіть більш дальні ударні можливості, які дуже зараз важливі для України», – сказав міністр.

Водночас відповідаючи на запитання журналістів щодо кількості та стану винищувачів, дипломат лише уточнив, що йдеться про «значну кількість».

«Коли ви питаєте скільки буде від Норвегії, не можу вам сказати точну кількість, бо там в тому числі й літаки, які вже оновлені, в кращій бойовій формі та деякі фюзеляжі, які можна використовувати для ремонту в тому числі. Буду тут обережним – не скажу точну кількість», – відповів міністр закордонних справ Норвегії.

За його словами, найважливішим у цьому питанні є стан озброєння, яким буде оснащений літак, тому літаки, які будуть у льотній здатності, будуть із «найновішим озброєнням», розповів Ейде.

Також очільник МЗС не назвав терміни поставки винищувачів до України.

Повідомляєтеся, що Норвегія готується до передачі Україні 22 винищувачів F-16 у межах авіаційної коаліції.

Частина з них може бути використана як донор запчастин для ремонту і підтримання в льотному стані інших норвезьких F-16, які будуть передані українським Повітряним силам.

Окрім самих літаків, Україна також може отримати від Норвегії реактивні двигуни до винищувачів, допоміжні матеріали, тренажери, запчастини та інше обладнання.

Норвезький винищувач F-16AM. Фото: Королівські ПС Норвегії

Раніше, 1 березня, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте і президент України Володимир Зеленський домовилися про прискорення процесу постачання в Україну винищувачів F-16.

Рютте обіцяв попрацювати над цим разом із Норвегією, Бельгією та іншими країнами, що входять до коаліції F-16. Тоді Зеленський зауважив, що Україна очікує першу частину цих літаків в цьому році.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше