Пожежа на стратегічному об’єкті: горить науковий інститут рф, де розробляли нові озброєння

У росії горить науково-дослідний інститут «Платан», що досліджує та розробляє електронні прилади для радіолокаційних комплексів та засобів зв’язку.

Про це повідомляє російський телеграм-канал Mash.

У російському місті Фрязіно, що розташоване неподалік москви, в будівлі інституту «Платан» зайнялася масштабна пожежа площею близько 4 тисяч квадратних метрів.

Пожежа швидко розійшлась з п’ятого по восьмий поверх. За інформацією місцевих ЗМІ, в охопленій вогнем будівлі перебувають люди. До них намагаються дістатися рятувальники. Повідомляється, що пожежу гасять 72 рятувальники та 24 одиниці техніки, зокрема підйомні механізми. Роботи ускладнює висока температура та щільне задимлення. Попередньою причиною займання називають газові балони, що могли здетонувати.

НДІ «Платан»

«Платан» — це російський науково-дослідний інститут, котрий спеціалізується на теоретичних та практичних дослідах, а також розробках у сфері електроніки.

Згідно з публічною інформацією, інститут зосереджений на роботах у напрямку:

  • Спеціальних електронно-променевих приладів та напівпровідникових лазерів;
  • Рідкокристалічних екранів та відеомодулів на їх основі;
  • Люмінесцентних сполук, рідкісноземельних фотолюмінофорів та композитних фотолюмінесцентних плівок на їх основі для освітлювальних світлодіодів білого випромінювання.

НДІ «Платан» має три науково-виробничі підприємства, що займаються розробкою та випуском приладів різного призначення, зокрема систем квантової електроніки та пристроїв на їх основі. Інститут забезпечує виконання розробок та виробництва відеомодулів із вбудованими схемами управління.

Відомо, що одна з виробничих баз — науково-виробниче підприємство «Исток» им. Шокина» — є серійним виробником сучасних та перспективних російських високочастотних випромінювачів та супутньої електроніки, що використовується в радарах та системах зв’язку.

У відкритих даних повідомляється, що «Исток» забезпечує своєю продукцією близько 30% всієї номенклатури НВЧ-виробів, що випускаються в рф.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше