Представлено перший у світі eVTOL літак на рідкому водні: обіцяна дальність польоту 1850 км

Швейцарський стартап Sirius Aviation представив, як він заявляє, перший у світі літак вертикального зльоту і посадки (eVTOL), що працює на водні.

Модель під назвою Sirius Jet здатна на одній заправці пролетіти рекордні 1850 км зі швидкістю до 520 км/год.

В якості палива вона використовує рідкий водень, що не виробляє взагалі ніяких шкідливих викидів в атмосферу, стверджують творці. Вертикальний зліт з майданчика здійснюється за допомогою 20 електричних пропелерів діаметром 30 см кожен.

Sirius Jet випускатиметься у двох модифікаціях: Sirius Business Jet місткістю до 3 пасажирів (саме він здатний пролетіти до 1850 км без дозаправлення) і Sirius Millenium Jet місткістю до 5 пасажирів.

В останнього частина паливних баків замінена посадковими місцями, тому дальність польоту знижується до 1045 км. Але навіть цього достатньо, щоб дістатися, наприклад, із Лос-Анджелеса до Сан-Франциско, з Лондона до Берліна або з Пекіна до Сеула.

Джерело processer

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше