Прорив у зброєтворенні: Lockheed Martin показала нову гіперзвукову ракету Mako (відео)

За інформацією розробників, ракета може розвивати швидкість щонайменше 5 Махів, при цьому дальність польоту сягає 350 км. Зброя може бути встановлена на літаках сімейства F-35, F-22, F-16, F-15 і F-18 з відповідними точками кріплення.

Компанії Lockheed Martin і CoAspire представили на виставці Sea Air Space 2024 нову багатоцільову гіперзвукову ракету Mako. Розробники стверджують, що можуть запропонувати ВМС США надшвидку, доступну зброю з універсальним наведенням, що дає змогу вражати безліч цілей. Про це йдеться в репортажі британського Naval News від 10 квітня.

“Для ВМС США це багатоцільова система з високими можливостями, високою живучістю і доступною ціною, тож ви триматимете під загрозою безліч цілей за допомогою однієї системи зброї, яка готова вже зараз”, — заявив старший менеджер програми Рік Лой.

За словами представників Lockheed Martin, це перший випадок публічної демонстрації гіперзвукового апарата від початку його розробки у 2016 році.

На демонстраційному відео розробники показали момент запуску цих ракет з винищувача F-35A. При цьому Лой зазначив, що Mako не призначена для програми ВМС США Hypersonic Air Launched Offensive (HALO) Anti-Surface, метою якої є створення висококласного протикорабельного засобу для F/A-18E/F Super Hornets.

Що відомо про Mako

За його словами, спочатку ракети призначалися для ВПС США в рамках програми SiAW. Таким чином Mako розроблялася для ударів по ракетних комплексах і системах ППО противника, тобто по оборонних об’єктах ворога. Крім того, відомо, що дальність дії нової ракети становить 300-350 км.

Лой не став розкривати всіх деталей можливостей і характеристик ракети, але зазначив, що Mako пройшла модельовану перевірку на різних винищувачах і морських патрульних літаках, показавши швидкість польоту щонайменше 5 Махів. Причому ракета може бути встановлена на літаки F-35, F-22, F-16, F-15, F-18 з відповідними точками кріплення.

Відповідаючи на запитання про те, куди піде Mako, Лой наголосив, що їхній виступ на SAS 2024 спрямований на те, щоб привернути інтерес і продовжити свій розвиток. Проте ракета “готова до польотів, готова вже зараз і готова до того, щоб швидко почати масштабне виробництво”.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше