Приватність під загрозою: Apple та Google допомагають урядам стежити за користувачами
Невідомі уряди стежать за користувачами смартфонів як на Android від Google, так і на iOS від Apple за допомогою push-сповіщень.
Про це заявив сенатор США Рон Уайдену листі до мінюста США, пише Reuters.
Уайден стверджує, що іноземні чиновники вимагають дані від Alphabet Google і Apple. Не деталізуючи інформацію, сенатор описав шлях, як саме іноземні уряди стежать за смартфонами.
Застосунки за допомогою push-ів сповіщають користувачів про вхідні повідомлення, екстрені новини та інші оновлення. Звукові «дзвені» або спливаючі зверху індикатори показують, що користувач отримав нового листа або його спортивна команда виграла гру.
Майже всі такі сповіщення проходять через сервери Google та Apple.
Таким чином техгіганти мають дані про трафік, що надходить від застосунків до користувачів смартфонів. Сенатор вважає, що компанії отримують «унікальну позицію для сприяння урядовому нагляду за тим, як користувачі використовують певні додатки».
Вайден звернувся до міністерства юстиції з проханням «скасувати або змінити будь-яку політику», яка перешкоджала публічним обговоренням шпигунства за допомогою push-повідомлень.
Apple коментує, що лист Вайдена дозволив їй поділитися з громадськістю більш детальною інформацією про те, як уряди контролюють push-повідомлення.
«У цьому випадку федеральний уряд заборонив нам ділитися будь-якою інформацією. Тепер, коли цей метод став загальнодоступним, ми оновлюємо наші звіти про прозорість, щоб деталізувати такі запити», – заявили Apple.
Google, в свою чергу, поділяє стурбованість Вайдена про «зобов’язання інформувати користувачів про ці запити».
Мінюст відмовився коментувати, чи дійсно відбувається стеження за push-повідомленнями та чи дійсно уряд забороняв Apple або Google говорити про ситуацію.
У листі Вайден посилається на поінформоване джерело.
Інші джерела підтвердили, що як іноземні, так і американські урядові установи запитували в Apple і Google метадані, пов’язані з push-повідомленнями, щоб, наприклад, допомогти прив’язати анонімних користувачів програм обміну повідомленнями до певних акаунтів Apple або Google.
Про які саме уряди йдеться, не уточнюється, проте це “демократії, які є союзниками Штатів”.
Як довго уряди збирали таку інформацію, наразі невідомо.
Користувачі смартфонів періодично жаліються, що пуші складно розгорнути без надсилання даних до Google або Apple.