Ракета SpaceX Falcon 9 вивела на орбіту перший супутник для відстежування викидів метану

Компанія SpaceX запустила на орбіту супутник, який буде відстежувати викиди метану, що призводить до потепління клімату, з нафтогазових компаній по всьому світу, повідомляєповідомляє Space.

Супутник MethaneSAT, розміром з пральну машину, був запущений 4 березня на борту ракети Falcon 9 з бази Космічних сил США Ванденберг у Каліфорнії. Він є одним із 53 корисних навантажень місії SpaceX Transporter-10.
Метан — парниковий газ, який здатний утримувати більше тепла в атмосфері, ніж вуглекислий газ.

MethaneSAT збиратиме дані про викиди метану з 300 об’єктів по всьому світу. Він обертатиметься навколо Землі 15 разів на день на орбіті висотою 580 км.

«Ці дані стануть ключем до притягнення країн і компаній до відповідальності за викиди метану і нададуть їм інформацію, необхідну для розробки та застосування заходів»
Представник Фонду захисту навколишнього середовища (EDF)

Супутник був розроблений за $88 млн EDF у партнерстві з Новозеландським космічним агентством, Гарвардським університетом, британською аерокосмічною компанією BAE Systems та Google.

Google надасть команді MethaneSAT послуги хмарних обчислень для обробки даних супутника, а також допоможе вдосконалити базу даних EDF про нафтогазову інфраструктуру, «щоб дані про викиди в конкретних регіонах можна було точно віднести до перевірених об’єктів».

Перші зображення з супутника очікуються на початку літа і будуть опубліковані у відкритому доступі наприкінці 2024 року. Ця інформація може допомогти компаніям, політикам і урядам краще оцінити прогрес у боротьбі зі зміною клімату.

Джерело Speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше