Rheinmetall анонсував будівництво нового порохового заводу в Румунії

Rheinmetall побудує завод із виробництва артилерійських порохів, аби розширити свої спроможності у виробництві боєприпасів.

Про це повідомив румунський прем’єр-міністр Марчел Чолаку в етері телеканалу Digi 24.

Румунія отримає сучасний пороховий завод у межах проєкту, розробленого спільно з Європейською комісією та компанією Rheinmetall.

За словами Марчела Чолаку, підприємство площею 300 гектарів побудують біля міста Вікторія повіту Брашов. Вартість інвестицій становить 400 млн євро.

Прем’єр Румунії зазначив, що Румунія вже володіє потужностями з виробництва артилерійських боєприпасів стандарту НАТО, однак їх наразі недостатньо.

Міністр економіки Румунії Раду Опря заявив, що представники компанії Rheinmetall уже прибули до Румунії для початку будівельних робіт нового підприємства.

Виробництво артилерійських боєприпасів на одному з заводів Rheinmetall. Фото: Rheinmetall NIOA Munitions

Європейська експансія Rheinmetall

Масштабне розгортання виробничих потужностей німецького оборонного гіганта по всій Європі пов’язане з планами щодо масштабування збройового виробництва та вихід на щорічний випуск більш як одного мільйона артилерійських снарядів до 2027 року.

За словами голови наглядової ради компанії Арміна Паппергера, вихід на показник мільйон одиниць мають забезпечити нові виробничі потужності по всій Європі, зокрема, у Німеччині, Угорщині, Україні та Литві.

В Україні Rheinmetall планує побудувати щонайменше чотири заводи з виробництва озброєння, два з яких випускатимуть снаряди та артилерійські порохи.

Планується, що український боєприпасний завод випускатиме шестизначну кількість артилерійських снарядів калібру 155 мм на рік. Німецькому концерну належатиме 51% акцій спільного заводу, а українській компанії – 49%.

Зазначається, що він буде побудований за зразком заводу з виробництва боєприпасів, який Rheinmetall будує в Німеччині.

Загалом, уже з 2025 року Rheinmetall планує виробляти до 700 000 артилерійських снарядів і 10 000 тонн пороху на своїх заводах у Німеччині, Іспанії, Угорщині, а також Південній Африці та Австралії.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше