Рій дронів проти ППО: розроблено модульний безпілотник, що розпадається на 6 міні-дронів

Китайські вчені з Нанкінського університету аеронавтики та астронавтики (Китай) повідомили про розробку нового дрона, що складається з декількох модулів, завдяки чому здатний розділятися в польоті на дрібніші незалежні безпілотники. Така система здатна захопити повітряний простір противника та атакувати системи протиповітряної оборони.

Дрон може розділитися на 2, 3 або 6 менших дронів. В результаті вийде рій. Кожен субдрон має одну лопату, завдяки чому ширяє в повітрі, як насіння клена. Розробники стверджують, що такі дрони годяться для розвідки, спостереження та атак.

Дрони, працюючи спільно, здатні літати швидше та долати більші відстані, ніж окремо. Але навіть після відокремлення від групи дрон зберігає ефективність польоту більш ніж на 40% вище, ніж у невеликих традиційних БПЛА.

Щоб досягти ще більшої ефективності, команда вирішила спроектувати літальні апарати за тим же принципом, що насіння клена. Унікальна структура насіння, що включає крилату сім’ядолю, яка обертається навколо нього, забезпечує підйомну силу і дозволяє йому ширяти і підніматися на певну висоту у вітряну погоду. Дрони, натхненні кленовим насінням, можна буде використовувати у війнах, особливо в ситуаціях, коли необхідно застосувати рій БПЛА. Проте завдання у тому, щоб забезпечити ефективність польоту великі відстані.

З цією метою розробники провели випробування в аеродинамічній трубі та знайшли форму лопаті, що забезпечує ефективність комбінованого та одиночного польоту. Під час льотних тестів комбінований безпілотник та окремі дрони показали себе дуже стійко.

Розробники вважають, що один солдат зможе нести безліч модулів, що дозволить збирати різні типи безпілотників з різною кількістю субдронів для виконання місій. Це дасть армії тактичну перевагу над супротивником.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше