Rocket lab успішно запустила супутники для боротьби з космічним сміттям

Rocket Lab USA успішно запустила свою першу місію Electron у 2024 році, присвячену вирішенню проблеми космічного сміття. У межах місії “Четвірка” (Four Of A Kind) для клієнтів Spire Global і NorthStar Earth & Space, ракета Electron доставила чотири супутники космічної обізнаності (SSA) на кругову навколоземну орбіту.

Ці супутники слугуватимуть для відстеження і контролю навколоземних об’єктів, надаючи інформацію про їхню орбіту, запобігаючи зіткненням і допомагаючи в навігації.

Ця місія стала 43-м запуском ракети Electron компанії Rocket Lab і встановила новий рекорд за кількістю успішно виведених супутників, який тепер становить 176 одиниць. Цей запуск відкриває напружений рік для Rocket Lab, у якої в планах запуск більшої кількості супутників, ніж будь-коли раніше.

Досягненням місії стало успішне повернення першого ступеня ракети Electron у рамках плану Rocket Lab зі створення багаторазової ракети. Після запуску і відокремлення ступені вона повернулася на Землю на парашуті і була приводнена в Тихому океані через 17 хвилин. Наразі відбуваються операції з відновлення ступеня для проведення його перевірки та аналізу перед повторним використанням у майбутніх місіях.

Джерело processer.media

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше