Росія не може виробляти БПЛА “Гранат-4” через санкції ЄС: українські хакери знайшли докази

Знайдені документи свідчать, що європейські санкції зривають держконтракт МО рф на постачання комплексу БПЛА «Гранат-4», який було укладено в червні 2023 року з ТОВ «НВО Іжевські безпілотні системи».

Термін виконання контракту спливає 15.12.2023, але вже відомо, що його не буде виконано через неможливість постачання комплектуючих із країн ЄС.

Про це повідомляє спільнота InformNapalm, яка отримала ці дані за допомогою хакерів групи «Кібер Спротив».

Росія докладає масштабних зусиль на державному рівні, щоб забезпечити свою армію безперебійним постачанням дронів. Крім того, країна-окупант створює видимість, що санкції нібито ніяк не заважають цьому процесу, а «імпортозаміщення» успішно обходить санкційний тиск.

Зокрема на офіційному сайті sanctions.nazk.gov.ua повідомляється, що на ТОВ «НВО Іжевські безпілотні системи» накладено санкції Великої Британії, США, Канади, Швейцарії, Австралії, Японії, Нової Зеландії та України.

Оскільки підприємство продовжує свою діяльність і під його розширення навіть звільняють цілі торговельні центри, відбираючи у підприємців в іжевську торгові майданчики, може скластися враження, що воно успішно долає санкційні обмеження. Але справжній стан справ виявився зовсім іншим, випливає із закритої документації.

Фрагмент листування російських виробників дронів. Скріншот з документа опублікованого InformNapalm

Аналітикам InformNapalm вдалося знайти серед масиву документів, ексклюзивно отриманих від хакерів команди «Кібер Спротив», цікаву кореспонденцію щодо державних контрактів МО рф. В ній йдеться про неможливість виконати державний контракт із Міністерством оборони рф (підписаний 06.06.2023 № 2323187940521412466233133) на виготовлення й постачання комплексу з безпілотними літальними апаратами «Гранат-4», оснащеного ґіростабілізованою оптико-електронною системою цілевказівки та спостереження.

Далі в офіційному листі наводиться цілий перелік санкційних обмежень, через які ТОВ «НВО «Іжевські безпілотні системи» не можуть закупити комплектуючі в країнах Європейського союзу і виконати контракт. І «Торгово-промислова палата Удмуртської Республіки» відповідає, що зазначені обставини можуть бути підставою для зміни умов контракту або його розірвання.

«Санкції сповільнюють роботу російського військово-промислового комплексу та ефективно перешкоджають швидкому збільшенню постачання зброї та передових технологій для російської армії, яка веде агресивну та окупаційну війну проти України. Однак росія постійно шукає нові шляхи обходу санкцій, що вимагає постійного моніторингу та запровадження нових ефективних обмежень з боку США, ЄС та інших країн», — зазначено в аналітиці InformNapalm.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше