Росія планує розмістити в космосі ядерні пристрої, щоб здійснювати атаки на супутники інших країн

Росія збирається розмістити в космосі ядерну зброю. Вашингтон отримав нові розвідувальні дані, пов’язані з російським ядерним потенціалом та спробами створити зброю космічного базування.

Зброя, яку розробляє рф імовірно, є ядерним пристроєм для засліплення, глушіння або спалювання електроніки всередині супутників, а не вибуховою ядерною боєголовкою для їхнього знищення, пише Reuters із посиланням на розвідку США.

“Нові російські можливості не становлять нагальної загрози для Сполучених Штатів. Те, що росія розробляє систему, яка живиться від ядерного джерела і має можливості радіоелектронної боротьби на орбіті, більш вірогідно, ніж теорія про те, що рф розробляє зброю з ядерною боєголовкою”, – заявив виконавчий директор адвокаційної групи Асоціації з контролю над озброєннями Деріл Кімбелл.

Аналітики, які стежать за російськими космічними програмами, відзначають, що космічна загроза ймовірно пов’язана не з ядерною боєголовкою, а з потужним пристроєм, який використовує ядерну енергію для виконання атак на супутники. Це може бути прилад для блокування сигналів, засіб, призначений для засліплення датчиків зображення, або електромагнітний імпульс, який може вивести з ладу електроніку супутників у конкретному орбітальному регіоні.

Росія розробляє цілу низку озброєнь, призначених для ураження окремих супутників, а також, імовірно, розробляє потужні системи, які поширюють загрозу на структури всіх супутників, зазначається у доповіді розвідувального управління Міністерства оборони США.

У 2021 році рф, слідом за США, Китаєм та Індією, випробувала руйнівну протисупутникову ракету на одному зі своїх старих супутників, розірвавши його на тисячі уламків, які залишилися на земній орбіті. Однак вибух ядерної боєголовки в космосі виглядав би зовсім інакше.

Аналітик фонду “Безпечний світ” Браян Віден заявив, що москва підірве довіру до себе, якщо підірве ядерну зброю в космосі, що може мати глибокі наслідки як для військових, так і для комерційних супутників.

“Росіяни 40 років в ООН звинувачували Америку в бажанні озброїти космос і розмістити там зброю. Вони обіцяли, що ніколи цього не зроблять. Якщо вони підірвуть ядерний пристрій у космосі, то втратять усе. Всі країни, які підтримують росіян через вторгнення в Україну й обходять санкції, відвернуться від москви”, – сказав він.

Антисупутникова зброя може вивести з ладу військові та комерційні комунікації, підірвати здатність збройних сил діяти, а також системи глобального позиціонування (GPS), якими користуються усі – від служби доставки їжі до водіїв Uber.

“Росіяни гадають, що ми сліпі, якщо не маємо доступу до наших супутників. Наша здатність покладатися на супутники є великою перевагою в потенційній конфронтації, але також і великою вразливістю”, – сказав Reuters колишній співробітник американської розвідки.

Президент Сполучених Штатів Джо Байден доручив своїй Адміністрації провести перемовини з російською федерацією у питанні щодо можливого випробування ядерної зброї у космосі.

США та союзники серйозно ставляться до загрози від рф, заявив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі на брифінгу.

Видання ABC News напередодні повідомило, що рф хоче розмістити ядерну зброю в космосі, саме тому голова комітету Палати представників з розвідки Майк Тернер надав розвіддані про серйозну загрозу національній безпеці США.

Джерело reuters

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше