Росія почала глушити GPS-сигнал у Польщі

На початку березня 2024 року над Польщею, Балтійським морем, а також частково над Німеччиною та Швецією було зафіксовано перешкоди сигналу GPS. Сервіс GPSJAM, що відстежує такі події, зафіксував масштабні збої.

Однією з імовірних причин є використання росією комплексу радіоелектронної боротьби “Борисоглєбськ-2”, який вже був помічений у Калінінградській області. Не виключено, що перешкоди пов’язані з навчаннями НАТО, що проходили в Польщі.

Блокування GPS-сигналу може мати різні наслідки. Наприклад, Google Maps може некоректно визначати місце розташування користувача, показуючи йому неправильну локацію. Подібні збої можуть впливати на роботу інших додатків, що задіюють GPS.

Аналітики ISW не виключають, що глушіння GPS-сигналу є частиною “гібридної війни”, яку росія веде проти Європи. На їхню думку, це може бути спробою зірвати навчання НАТО.

Крім російської РЕБ, існують й інші можливі причини на кшталт технічних неполадок з боку супутників GPS і/або наземної інфраструктури.

Ситуація з GPS-сигналом у регіоні залишається напруженою. Користувачам рекомендується стежити за новинами і використовувати альтернативні методи визначення місця розташування.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше