Росія використовує ШІ від OpenAI для дезінформації проти України — FT

Під час операцій “Доппельгангер” і “Погана граматика” росіяни намагалися позбавити Україну підтримки партнерів, створюючи контент за допомогою нейромереж.

Структури, пов’язані з Росією, Китаєм, Іраном та Ізраїлем, використовують інструменти штучного інтелекту від компанії OpenAI для створення і поширення дезінформації, зокрема про війну в Україні, пише Financial Times.

У звіті OpenAI зазначено, що їхні моделі штучного інтелекту використовувалися у п’яти операціях прихованого впливу. Контент стосувався війни в Україні, конфлікту в Секторі Гази, виборів в Індії, а також політики в Європі, США та Китаї. ШІ також використовувався для підвищення продуктивності, зокрема налагодження коду та дослідження активності в соціальних мережах.

Російська операція “Доппельгангер” була спрямована на підрив підтримки України, а операція “Погана граматика” використовувала моделі OpenAI для налагодження коду для запуску бота Telegram та створення коротких коментарів на політичні теми для поширення в Telegram.

Китайська мережа “Спамуфляж” використовувала інструменти OpenAI для створення тексту і коментарів у соціальній мережі X, просуваючи інтереси Пекіна за кордон. Ізраїльська компанія STOIC використовувала ШІ для створення статей і коментарів в Instagram, Facebook та X.

Політика OpenAI забороняє використання її моделей для обману або введення в оману. Компанія заявила, що працює над виявленням дезінформаційних кампаній та створює інструменти для боротьби з ними. Представники OpenAI зазначили, що вже ускладнили роботу зловмисників і їхні моделі не раз відмовлялися генерувати запитаний контент.

Головний дослідник відділу розвідки й розслідувань OpenAI Бен Німмо наголосив, що використання моделей OpenAI у дезінформаційних кампаніях “незначно” зросло, але історія показує, що операції впливу можуть раптово активізуватися, якщо їх ніхто не шукає.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше