Росіяни почали створювати власні морські дрони-камікадзе для війни в Україні (фото, відео)
Військово-промисловий холдинг KMZ обіцяє до кінця 2023 року поставити армії росії перші морські безпілотники.
Про це керуючий директор Михайло Даниленко заявив в інтерв’ю агентству “РИА Новости”.
За його словами, холдинг отримав від Міноборони рф замовлення на першу дослідну партію з 10 нових дронів. Це будуть плоскі безпілотні катери з низькою посадкою для малопомітності на воді. Вони зможуть долати відстань до 200 км, розвиваючи швидкість до 80 км/год.
Безпілотники розраховані на корисне навантаження близько 600 кг, у них можна розмістити засоби для ведення розвідки, спеціальні вантажі та вибухівку (тротил) — завдяки цьому дрони зможуть атакувати цілі в режимі “камікадзе”, вибухаючи при зіткненні. Крім того, їх пропонують використовувати як майданчик для запуску або приземлення безпілотних літальних апаратів, а також як засіб радіоелектронної боротьби з ними.
Михайло Даниленко запевняє, що KMZ уже розпочав створення нових безпілотників і навіть зібрав перші “водометні рушії”. Незабаром апарати планують випробувати в зоні бойових дій на території України, і якщо тести пройдуть успішно — почати серійне виробництво.
Можливо, в основу нових морських дронів лягли напрацювання за проєктом робототехнічного комплексу із середнім робочим безпілотним катером “Візир-700”, який KMZ представив у жовтні 2023 року. Згідно з офіційним сайтом холдингу, саме судно має довжину 6,7 м і запас ходу до 30 годин, а сам комплекс призначено для проведення гідрографічних робіт, хоча на виставках холдинг показав зразок із бойовим модулем, встановленим на носі апарата.
Безпілотник оснащений гідролокатором і профілографом із датчиком швидкості течії, а також інтелектуальними технологіями технічного зору, щоб визначати типи об’єктів і обходити перешкоди. Крім того, інженери передбачили систему мультиагентної взаємодії, яка дасть змогу кільком дронам діяти групою. Інтерфейс користувача дає змогу задавати маршрути, отримувати дані телеметрії, візуалізувати в реальному часі дані з корисного навантаження і будувати цифрові карти глибин, отримувати дані про розбіжність із перешкодами. Комплекс можна оперативно розгорнути з берега для робіт у прибережних районах і використовувати в далекій морській зоні з судна-носія.
До холдингу KMZ входить Кінгісеппський машинобудівний завод у санкт-петербурзі та сім виробничих майданчиків, створених на його базі. Підприємства створюють різні катери, а також дизельні генератори для військових спецмашин, кухонь, медцентрів і польових систем, а також трали для розмінування, деталі для двигунів, охолоджувачі для бойових кораблів ВМФ рф.
“Ми маємо сьогодні втричі збільшені замовлення, це раз. І в рази скорочені терміни ремонту: якщо раніше це було 90 днів, то сьогодні це 30 днів. Сьогодні їх багато, на наступний рік їх буде ще більше”, — похвалився Михайло Даниленко.