Росіяни вкрали естонські навігаційні знаки – ЗМІ

У МЗС Естонії закликають ставитися до інциденту спокійно. Цей випадок вписується в практику провокацій, притаманних росії.

У ніч на 23 травня російські прикордонники зняли 24 плавучі буї, встановлені в естонських водах річки Нарва прикордонною охороною для позначення фарватеру. Про це повідомляє ERR.

Зазначається, що оскільки русло річки з часом змінюється, щовесни Естонія і росія перевстановлюють у річці буї, що позначають фарватер. І якщо раніше встановлення відбувалося за обопільною згодою, то з 2023 року росія не погоджується з естонськими позиціями.

“Ми вирішили поставити плавучі знаки на літній сезон згідно з домовленістю 2022 року, тому що вони потрібні, щоб уникнути навігаційних помилок, щоб наші рибалки і відпочивальники не потрапили помилково в російські води”, — сказав глава бюро прикордонної охорони Ідаської префектури Еерік Пургель, зазначивши, що перші 50 буїв були встановлені 13 травня.

Цього року росія не погодилася з місцями встановлення приблизно половини з 250 буїв і в ніч на четвер естонські прикордонники виявили, що російські прикордонники зняли 24 штуки.

Департамент поліції та прикордонної охорони зв’язався з російською прикордонною службою і зажадав роз’яснень з приводу зняття буїв та їхнього повернення, очікуючи від рф доказів того, що раніше узгоджений фарватер змінився. І якщо їх не буде надано, естонська сторона, як зазначається, продовжить встановлювати буї.

Зі свого боку міністр закордонних справ Маргус Цахкна додав, що до цього випадку слід ставитися спокійно, оскільки нинішні дії Росії вкладаються в провокаційну схему, до якої вона вдається останніми роками.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше