Росіяни захопили новітній західний наземний безпілотник THeMIS, який ЗСУ використовують для транспортування

Російські війська захопили безпілотну гусеничну платформу THeMIS, яку Україна отримала від союзників у кількості 15 одиниць, повідомляє DefenceTurk.net.

Що відомо

Україна отримала 15 наземних безпілотників THeMIS, ставши першою країною, яка застосувала їх у повномасштабній війні. Постачанням займався естонський виробник безпілотних автомобілів Milrem Robotics у співпраці з німецьким концерном KMW. Ці безпілотники здебільшого використовуються для евакуації поранених та розмінування.

За даними видання Army Recognition БПЛА THeMIS був спроєктований і розроблений естонською оборонною компанією MILREM Robotics і вважається одним з найсучасніших безпілотних наземних транспортних засобів (БПЛА).

MILREM Robotics вперше доставила безпілотний наземний транспортний засіб THeMIS у конфігурації евакуації поранених та транспортування матеріалів в Україну 12 вересня 2022 року через українську благодійну організацію. З 16 вересня 2022 року машина активно використовується українською армією у війні.

На жаль, російські окупанти зуміли захопити одну з таких систем. Ймовірно, вони проведуть багато випробувань з метою ознайомлення з технічною складовою безпілотника. Це може дати Росії цінну інформацію, адже THeMIS не має таких дефектів, як їхній аналог Уран-9.

Використання THeMIS у світі

THeMIS використовують 16 країн, у тому числі вісім членів НАТО: Франція, Німеччина, Іспанія, Естонія, Нідерланди, Велика Британія, США та Норвегія.

Для тих, хто не в курсі

THeMIS — це дистанційно керований гусеничний безпілотник вантажністю 750 кг, який рухається за допомогою гібридного приводу. Модуль приводу та управління розташований з боків транспортного засобу, між якими є платформа для перевезення вантажів, спецтехніки або зброї. Безпілотник може працювати до 10 годин, включаючи близько 90 хвилин у «тихому» режимі, використовуючи лише електропривод. Максимальна швидкість складає приблизно 35 км/г, а запас ходу залежить від умов місцевості, оскільки транспортним засобом керує оператор.

Цей інцидент підкреслює важливість збереження високотехнологічного обладнання в умовах війни та можливі наслідки його втрати для сторони, яка використовує такі системи.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше