Російські війська увійшли на територію американської бази в Нігері

Російські військовослужбовці увійшли на авіабазу в Нігері, де розміщені американські війська, після рішення нігерської хунти вислати американські сили.

Про це повідомляє видання Reuters з посиланням на високопоставленого представника міноборони США.

Військові, що наразі знаходяться у владі в Нігері, наказали Сполученим Штатам вивести майже 1000 своїх військовослужбовців з країни. До недавнього часу Нігер був ключовим партнером США у боротьбі з повстанцями в регіоні.

Високопоставлений представник оборони США на умовах анонімності розповів виданню, що після цього російські сили увійшли на базу США.

За його словами, російські сили не змішувалися з американськими військами, а використовували окремий ангар на авіабазі 101, яка знаходиться поруч з міжнародним аеропортом Діорі Хамані в Ніамеї, столиці Нігеру.

База американських військових та літаки ПС США на аеродромі Діорі Хамані в Ніамеї, столиці Нігеру.

Американський чиновник сказав, що влада Нігеру повідомила адміністрації президента США, що близько 60 російських військовослужбовців перебуватиме в Нігері, але чиновник не зміг підтвердити цю інформацію.

Авіабаза 101 використовувалась американськими військовими здебільшого як пункт розміщення важких ударних безпілотників, зокрема, MQ-9 Reaper. Однак після перевороту військові перемістили частину своїх сил на авіабазу 201 у місті Агадес, тому невідомо, яка техніка залишилась в Ніамеї.

Відповідаючи виданню, міністр оборони США Ллойд Остін применшив будь-який ризик для американських військ або ймовірність того, що російські війська можуть наблизитися до військової техніки США.

«Росіяни знаходяться в окремому комплексі і не мають доступу до американських сил або доступу до нашого обладнання. Я завжди зосереджений на безпеці та захисті наших військ… Але зараз я не бачу тут серйозної проблеми з точки зору захисту наших сил», – сказав Остін.

Командир 323-ї експедиційної розвідувальної ескадрильї поряд з безпілотником MQ-9 Reaper на авіабазі 101, Нігер, 19 жовтня 2017 року. Фото: Joshua R. M. Dewberry

Виведення військ з Нігеру

Рішення керівництва Нігеру щодо виведення американських військ було зроблено після зустрічі в Ніамеї в середині березня, де високопоставлені американські чиновники висловили занепокоєння щодо прибуття російських військ і повідомленнями про те, що Іран шукає сировину в країні, включаючи уран.

Джерело видання розповіло, що американським керівництвом було чітко зазначено, що американські сили не можуть перебувати на базі російських військ. США вже направили “двозіркового генерала” в країну, щоб організувати належне виведення військ.

Хоча жодних рішень щодо майбутнього американських військ у Нігері не прийнято, чиновник сказав, що план передбачає їх повернення на базу Африканського командування США в Німеччині.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше