Російський Су-24 порушив повітряний простір Швеції

14 червня російський військовий літак Су-24 порушив повітряний простір Швеції, з’явившись на схід від південного краю острова Готланд, повідомляють Збройні сили Швеції.

Що відомо

Цей інцидент став першим випадком порушення повітряного простору після вступу Швеції до НАТО. Шведська армія опублікувала фотографію російського літака, який здійснив порушення.

Екіпаж Су-24 був усно попереджений шведським повітряним бойовим командуванням, проте росіяни проігнорували попередження і продовжували перебувати в небі Швеції. У відповідь країна підняла свої винищувачі JAS-39 Gripen для перехоплення порушника. У супроводі шведських винищувачів Су-24 був змушений покинути повітряний простір.

Начальник шведських повітряних сил Йонас Вікман заявив: «Дії Росії є неприйнятними й демонструють відсутність поваги до нашої територіальної цілісності. Ми стежили за всім процесом і були там, щоб втрутитися».

На цей час важко визначити, який саме варіант Су-24 було задіяно, адже він може бути як бомбардувальником (Су-24М), так і розвідувальним літаком (Су-24МР).

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше