Російський вплив у Європі: скандал із підкупом політиків Європарламенту набирає обертів

Перед майбутніми виборами в Європарламент (6-9 червня), Чеська Республіка викрила схему, за якою Росія нібито підкупала європейських політиків через мережу “Voice of Europe”. В центрі уваги опинилися діячі з Угорщини, Чехії, Словаччини, Польщі, Німеччини, Франції, Бельгії та Нідерландів.Депутати Європарламенту закликали до негайного розслідування.

Валері Айє з фракції “Оновлена Європа” вимагає прозорого внутрішнього розслідування для виявлення депутатів, які могли отримувати кошти від російського уряду або його представників. Террі Райнтке з групи “Зелені” вбачає в цьому спробу Путіна уникнути відповідальності за дії в Україні.

Згідно з публікаціями “Der Spiegel” та “Denik N“, “Voice of Europe” використовувався для розповсюдження закликів до припинення підтримки України, за що деяким авторам нібито виплачувалися суми, порівнянні з витратами на виборчу кампанію. Вказано на причетність Віктора Медведчука, кума Путіна та колишнього лідера “Опозиційної платформи — За життя”.

Бельгійський прем’єр Александер Де Кроо підтвердив, що Європарламентарі могли отримувати кошти за просування російської пропаганди. Обшуки в Польщі призвели до конфіскації великих сум грошей у співвласника “Voice of Europe”, що підкріплює заяви про незадекларовані фінанси.

Подробиці скандалу торкнулися таких політиків, як Філіп Девінтер з Vlaams Belang, Максиміліан Крах і Петр Бистрон з “Альтернативи для Німеччини”, а також високопоставлених угорських, французьких, нідерландських та словацьких діячів.

Цей інцидент виявився одним з найбільших корупційних скандалів у історії Європарламенту, викликавши гостру потребу в детальному розслідуванні та вжитті заходів проти причетних осіб на тлі зростаючого тиску росії на інформаційний фон Європи з метою пропаганди та дестабілізації політичного та економічного порядку в європейських країнах.

Джерело francetvinfo espreso

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше