Розряджені батареї з МКС пробили дах будинку у Флориді

Кілька тижнів тому на дах будинку у Флориді впав об’єкт, імовірно, з МКС. Будинок належить Алехандро Отеро, який на момент інциденту був відсутній. Однак подію було записано домашньою камерою. Об’єкт упав о 14:34 за місцевим часом 8 березня, що відповідає часу, коли Космічне командування США повідомило про повернення в атмосферу уламків космічного сміття з МКС. За даними Космічного центру Кеннеді, об’єкт перебував над Мексиканською затокою, переміщаючись у напрямку південного заходу Флориди.

Об’єкт являв собою розряджені батареї з МКС, прикріплені до вантажного піддона, який спочатку мав повернутися на Землю контрольованим чином. Однак через технічні затримки 2021 року NASA ухвалило рішення вивести його з орбіти, щоб він згорів в атмосфері.

NASA забрало уламки у власника будинку, а інженери Космічного центру Кеннеді проведуть аналіз, щоб визначити їхнє походження. Більша частина батарей і вантажного піддона мала згоріти під час входу в атмосферу, оскільки їхня температура сягала кількох тисяч градусів.

Піддон із батареями, що вийшли з ладу, мав масу понад 2,6 тонни. Об’єкти такої маси час від часу падають на Землю, зазвичай це супутники, що вийшли з ладу, або ступені ракет після завершення місії.

Алехандро Отеро очікує надання інформації від «відповідальних агентств» щодо відшкодування збитків. За словами Мішель Хенлон, виконавчого директора Центру повітряного і космічного права Університету Міссісіпі, якщо об’єкт належить NASA, то Отеро або його страхова компанія можуть звернутися до суду з вимогою компенсації відповідно до Федерального закону.

Якщо виявиться, що об’єкт належить іншій країні, то ця країна несе відповідальність за заподіяну шкоду. Це може виявитися саме так — батареї належали NASA, але вони були прикріплені до конструкції піддона, запущеної космічним агентством Японії.

Джерело portaltele

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше