Розстріляну техніку українських аграріїв привезли на польський кордон (відео)

Блокада польсько-українського кордону фермерами сусідньої країни переходить усі межі здорового глузду: інформація про те, що українське зерно залишається в Польщі, не підтвердилася.

Попри таке офіційне твердження, польські фермери ще більше посилюють блокаду, зупинивши подекуди рух пасажирського та залізничного транспорту. Однак основна мета у них полягає в перепоні зернового коридору.

Щоб польські фермери бачили, якою ціною дістається українським хліборобам це зерно, наші перевізники зібрали з постраждалих регіонів сільськогосподарську техніку, що згоріла від обстрілів чи підірвалася на мінах у полі.

Для наочного переконання вистражданого врожаю зернових та коренеплодів зібрані понівечені війною трактори, комбайни та іншу техніку вчора відвезли на польський кордон. Це – доказ того, в яких умовах доводиться вирощувати, доглядати й збирати врожаї.

Одночасно це натяк на те, що висипати на землю з вантажівок чи вагонів збіжжя справжній хлібороб не буде і що в ряди протестантів затесалися далекі від аграрного сектору постаті від прихильників путінського режиму.

Чи дійде це до протестувальників-аграрників – під великим питанням, адже там замішана не стільки економіка, скільки політика. Глава польського уряду Дональд Туск це вже визнав і підкреслив: “Ми не можемо дозволити тим, хто відкрито й активно служить пропаганді володимира путіна, скористатися протестом фермерів на кордоні з Україною. Гасла на підтримку наративу Путіна є державною зрадою. Ми жодним чином це не потерпимо. Сподіваюся, що і протестувальники, і всі служби зроблять з цього правильні висновки”.

Достеменно відомо, що жодне зі звинувачень організаторів фермерських протестів про залишене в Польщі українське зерно не підтвердилося. Про це, зокрема, заявив у нинішній вівторок, 20 лютого, заступник міністра сільського господарства Міхал Колодзейчак.

“Ні пшениці, ні кукурудзи, ні ріпаку. Ця продукція тут не залишається”, – підкреслив Колодзейчак і запропонував фермерам протестувати на іншому кордоні, не обов’язково на українському.

Рештки пошкодженої вогнем та обстрілами української сільгосптехніки, виставленої на показ польським фермерам. Може, дійде… Скриншот

Щоправда, аналітики стверджують, що протести на інших кордонах будуть для влади не такими болючими, а ось перекриття проїзду в Україну стане дошкульнішим і уряд Польщі та Євросоюз швидше підуть на поступки.

Питання агропродукції з України, в основному збіжжя, у фермерів Європи не стоїть на ні першому, ні на другому місці, а десь на третьому, а то й на четвертому чи п’ятому. Протягом кількох тижнів фермери багатьох країн ЄС виходять на вулиці та вимагають, в першу чергу, повної відмови від Зеленої угоди ЄС, оскільки вони бояться наслідків її впровадження.

Наприклад, вони не хочуть встановлювати стандарти щодо 4% парової норми землі. Звісно, вимагають заборонити імпорт деяких товарів з України та посилити контроль за тими, що ввозяться до ЄС.

У Польщі зовсім інші наративи. На кордонах з Україною польські фермери влаштували хаос та безладдя. Як повідомив кореспондент RMF FM Матеуш Хлистун, блокування чотирьох пунктів пропуску на кордоні з Україною збільшує чергу вантажівок, які чекають на митне оформлення на польському боці.

На митне оформлення в Медиці доводиться чекати аж 197 годин, У Корчовій водіям доводиться стояти в черзі 143 години, у Гребенному – 150 годин, у Дорогуську – 113 годин.

Саме тому українські перевізники доставили на кордон пошкоджену техніку українських аграріїв, сусідам на конкретних прикладах демонструються проблемами українського агарного сектору в умовах війни.

Прем’єр-міністр Туск вчора заявив, що для гарантованого проходження військової та гуманітарної допомоги до України без найменших перешкод та затримок пункти пропуску на кордоні з Україною та зазначені ділянки доріг і залізничних колій будуть внесені до переліку об’єктів критичної інфраструктури. Взагалі, це давно потрібно було зробити, оскільки на таких об’єктах подібні страйки та блокування руху, а тим паче пошкодження вантажів, прирівняються до карних злочинів і навіть терористичних актів.

А це Харківщина, де російська ракета влучила у трактор. Фото: Сергій Болвінов

 

Джерело auto.24tv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше