Російська “Афаліна” кидає виклик українським дронам: чи зможе “дельфін” наздогнати “Магуру” та “SeaBaby”

Армія рф збагатила ринок морських безпілотників “Афаліною”, яка є російською відповіддю на українські Magura V5 і SeaBaby.

Згідно із загальнодоступними відомостями, концепт новинки може похвалитися такими можливостями:

  • максимальним радіусом дії в 500 км;
  • 200-кілограмовою бойовою частиною;
  • довжиною 3,5 м;
  • граничною швидкістю 60 км/год;
  • управлінням за допомогою джойстика і VR-шолома.

Якщо вищенаведені дані відповідають реальності, то “Афаліна” за своїми характеристиками порівнянна з українськими конкурентами, поступаючись їм у швидкості, бойовій потужності та радіусі дії.

Фахівці висловлюють побоювання щодо потенційної загрози з боку “Афаліни” для українських кораблів, особливо цивільних суден і портів. Бойова частина вагою до 200 кг може завдати серйозної шкоди кораблю середнього класу.

Експерти також попереджають, що росія може використовувати подібні дрони для нападу на цивільні судна, що прямують в українські порти. Однак для протидії таким загрозам Україна може використовувати озброєні кулеметами патрульні катери, які мають виявитися ефективними в боротьбі з дронами на відстані до одного кілометра. Крім того, необхідно забезпечити екіпажі патрульних катерів приладами нічного бачення для виявлення безпілотників в умовах низької видимості.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше