RQ-4 Global Hawk відновив розвідувальні місії над Чорним морем

5 вересня в небі над Чорним морем з’явився RQ-4 Global Hawk. Відповідно до даних сервісу FlightAware у повітрі американський дрон перебував протягом 12 годин.

Розвідувальний дрон з позивним FORTE10 прилетів з натовської авіабази на Сицилії. У чорноморський регіон він потрапив через болгарський повітряний простір. Збір розвідданих здійснювався БПЛА за 140 км від Кримського півострова.

Востаннє американський дрон курсував уздовж узбережжя України 28 серпня. Він рухався в напрямку російського кордону. Чергові сили ППО задіяли для його перехоплення два винищувачі, після чого дрон залишив регіон.

Global Hawk належить до класу стратегічних БПЛА. Він здатний переміщатися в просторі на висоті 18 км. Дальність польоту апарату перевищує 23 000 км. Пентагон використовує такі дрони для визначення місцезнаходження систем ППО і збору даних про реакцію російської армії на різні бойові ситуації. Під час польоту Global Hawk може розвивати швидкість 575 км/год. Максимальний час перебування літального апарату в небі може досягати 30 годин. За добу безпілотник встигає обстежити територію, площа якої становить 100 000 кв. км.

Джерело prostomob

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше