Samsung розробила новий чіп HBM3E 12H з рекордною ємністю для підвищення потужності штучного інтелекту

Samsung Electronics анонсувала новий чип пам’яті з високою пропускною здатністю, який має «найвищу ємність» в галузі. Південнокорейський гігант стверджує, що HBM3E 12H «підвищує продуктивність понад як на 50%».

Постачальники послуг штучного інтелекту все частіше потребують HBM з більшою ємністю, і наш новий продукт HBM3E 12H був розроблений, щоб задовольнити цю потребу.

Це нове рішення пам’яті є частиною нашого прагнення розробити основні технології для високостекових накопичувачів HBM і забезпечити технологічне лідерство на ринку накопичувачів великої ємності в епоху штучного інтелекту

— Йонгчеол Бе, виконавчий віцепрезидент щодо продуктів пам’яті в Samsung Electronics.

Samsung Electronics є найбільшим у світі виробником мікросхем динамічної пам’яті з довільним доступом, які використовуються в споживчих пристроях, таких як смартфони та комп’ютери.

Моделі генеративного ШІ, як-от ChatGPT від OpenAI, потребують великої кількості високопродуктивних чипів пам’яті. Вони дають змогу моделям генеративного ШІ запам’ятовувати деталі минулих розмов і вподобання користувачів, щоб генерувати відповіді, схожі на людські.

Samsung повідомила, що вже почала надавати зразки клієнтам, а масове виробництво HBM3E 12H заплановано на першу половину 2024 року. У вересні Samsung уклала угоду на постачання Nvidia своїх мікросхем пам’яті з високою пропускною здатністю, передає CNBC.

HBM3E 12H має 12-шаровий стек, але при цьому застосовується вдосконалена термокомпресійна непровідна плівка, яка дає змогу 12-шаровим продуктам бути такими ж високими, як і 8-шарові, щоб відповідати поточним вимогам до пакування HBM. Результатом є чип, який містить більше місткості в тих же фізичних розмірах.

Samsung продовжує зменшувати товщину свого NCF-матеріалу і досягла найменшого в галузі зазору між мікросхемами на рівні семи мікрометрів (мкм), одночасно усуваючи порожнечі між шарами. Ці зусилля призвели до підвищення вертикальної щільності понад як на 20% у порівнянні з HBM3 8H.

Джерело itc

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше