СБУ використала військкомат як помсту проти журналіста через корупційне розслідування

Служба безпеки України, можливо, скористалася послугами військкомату (ТЦК) для вручення повістки журналісту “Слідства.Інфо” Євгенію Шульгату, який проводив розслідування щодо керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка та його елітного майна. Журналіст, якому нещодавно виповнилося 27 років і який, начебто, не з’явився в ТЦК для оновлення даних, зазнав спроби вручення повістки від співробітників Солом’янського ТЦК 1 квітня о 21.15 взагалі в іншому районі, який не належать до зазначеного ТЦК. Інцидент, зафіксований на камеру, викликав питання щодо зв’язку цієї дії з його журналістською роботою.

Про це повідомляє “Слідство.Інфо”.

Оперативне відео з камери спостереження показало, як до журналіста, що ввійшов до супермаркету, підходять співробітники ТЦК за вказівкою особи в цивільному одязі, яка, ймовірно, давала їм інструкції. Ця особа в цивільному, що активно жестикулювала, покинула місце ще до того, як військові звернулися до Шульгата.

Представників ТЦК, які брали участь у цій операції, вдалося ідентифікувати. Вони відмовилися надати будь-які коментарі щодо своєї участі у подіях або назвати особу в цивільному. Однак, за інформацією журналістів, це міг бути Олексій Володимирович Біленко, особа, тісно пов’язана з Іллею Вітюком і працівник департаменту кібербезпеки СБУ.

Попередні розслідування “Слідства.Інфо” виявили, що родина Вітюка володіє нерухомістю, вартість якої значно перевищує його офіційні доходи. Виявлено, що дружина Вітюка є власницею квартири в елітному житловому комплексі, вартість якої може сягати майже $1,5 млн, тоді як у декларації вказана ціна майже вдвічі менша від ринкової. Ілля Вітюк обіцяв надати коментарі з цього приводу згодом.

“Слідство.Інфо” планує передати усі зібрані докази до правоохоронних органів, включаючи заяву про переслідування та перешкоджання журналістській діяльності, вказуючи на серйозність звинувачень та потенційний конфлікт інтересів між державними інституціями та свободою преси.

Останнім часом влада України використовує ТЦК як репресивний орган проти “незручних” людей. Адже, в країні мобілізація, і якщо мобілізований в такий спосіб випадково “зникне” чи загине на передовій, для української влади це “легальний” спосіб позбутися “проблеми”. Також, в лавах ЗСУ введена тотальна цензура. Наразі події на фронті не розголошується ніде і ніким, окрім поодиноких добровольчих батальйонів. В лавах ЗСУ передбачені суворі репресії, якщо когось запідозрять навіть в найменших зв’язках із пресою. Нагадаємо Держдеп США радить Зеленському бути відкритішим з народом та союзниками щодо висвітлення війни

Джерело espreso

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше