Секретна зброя: як Україна адаптує радянські винищувачі для західних бомб
Через відсутність винищувачів-бомбардувальників західної розробки, таких як F-16, ВПС України змушені використовувати та модернізувати МіГ-29 радянської доби, Су-27 та Су-24 для запуску боєприпасів, що постачаються Сполученими Штатами, Францією та Великобританією.
Для можливості застосування МіГ-29 американської авіабомби AGM-88 HARM, призначеної для поразки радарів противника, було встановлено спеціальний для цієї ракети пілон LAU-118/A. Така сама модифікація була зроблена для Су-27.
Крім AGM-88 HARM, у ВПС України також є JDAM-ER – бомби Mk82, оснащені інерційною навігаційною системою наведення INS у поєднанні з GPS-приймачем, що дозволяє їх скидати з безпечної відстані.
Комплекти JDAM перетворюють некеровані бомби вільного падіння на високоточну інтелектуальну зброю. В даний час вони використовуються ВПС США, ВМС США та збройними силами більш ніж 26 країн.
JDAM-ER був розроблений спільно компанією Boeing та Австралійською організацією оборонної науки та технологій (DSTO). Удосконалений комплект наведення бомби включає набір крил, що дозволяє потроїти безпечну дальність польоту JDAM до більш ніж 72 км.
Цей пілон також може бути використаний для того, щоб українські МіГ-29 могли нести модульне озброєння класу «повітря-земля» AASM, яке постачається Францією. Для довідки: Франція оголосила, що постачатиме Україні 50 ракет A2SM на місяць, а також близько сорока додаткових крилатих ракет SCALP EG.
Як і JDAM-ER, A2SM складається з комплекту наведення та комплекту «збільшення дальності», який встановлюється на корпус бомби, зазвичай масою 250 кг. Вони дозволяють вражати мету з високою точністю з безпечної відстані незалежно від погодних умов. Доступні три версії: INS/GPS (гібридне інерційне наведення GPS), INS/GPS/IR (інерційне/GPS наведення з наведенням по інфрачервоному датчику терміналу) та INS/GPS Laser (інерційне/GPS наведення з термінальним лазерним наведенням, для мобільних цілей) .