Щоб народжувалося більше японців будуть залучати штучний інтелект

Уряд Японії анонсував субсидії в розмірі $ 17 млн для тих префектур, в яких будуть розвивати технології штучного інтелекту для створення міцних сімейних осередків. На сьогодні такі плани є вже в половині з 47 державних префектур, де визнали, що колишні схеми стимуляції зближення молодих людей давно не працюють. Передбачається, що новий ШІ стане ідеальним «сватом», проте працювати він буде не в інтересах молоді, а в інтересах країни, щоб зупинити стрімко наростаючу в країні демографічну кризу.

Офіційні дані показують, що з 2000 року по 2020 кількість шлюбів в Японії скоротилося на 2 мільйони. Коефіцієнт фертильності жінок тут один з найнижчих у світі, всього 1,36. Розрахунки показують, що до 2065 року населення країни скоротиться до 88,1 млн осіб, що на третину нижче за показник 2015 року. Країна не вимирає, але стрімке зростання числа людей похилого віку і пропорційне зниження кількості робочих рук ставлять благополуччя Японії під загрозу.

Проблема японців в тому, що молодь старанно ігнорує всі спроби мотивувати їх, створювати сім’ї та народжувати якомога більше дітей. Наприклад, в префектурі Сайтама на північ від Токіо минулого року на ці цілі витратили $ 144 тис. Але зуміли звести докупи тільки 21 пару. Прямі фінансові вливання не приносять результату, тому що схеми підбору партнерів застаріли, до того ж вони спочатку були обмеженими. Нова методика заснована на застосуванні ШІ для аналізу широкого спектра параметрів молодих людей, щоб в буквальному значенні знаходити «дві ідеальні половинки».

Цікавість викликає той факт, що ШІ наказано ігнорувати особисті переваги молодих людей в плані зовнішності, заробітку, віку потенційного партнера і т.д. Замість цього пари буде підбирати по фізіологічному й емоційною подібністю, з розрахунку максимальної плідності такої сім’ї та здатності виховати дітей. Це зовсім не означає, що молодь змусять примусово одружитися, але Японії потрібні нові громадяни й ШІ працюватиме на досягнення цієї мети.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше