ШІ-бум в Україні: країна посіла друге місце в регіоні за кількістю ШІ-компаній

Віцепрем’єр-міністр та міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що в Україні наразі працює понад 240 компанії зі сфери технологій штучного інтелекту.

За його словами, це робить Україну другою в Центральній та Східній Європі за кількістю ШІ-компаній. Перше місце обіймає Польща, в якій зосереджено понад 300 таких стартапів.

В Україні ШІ-компанії найбільше зосереджені у Києві (177 офісів) та у Львові (44 офіси). У Харкові, Одесі та Дніпрі в середньому перебуває 21 офіс стартапу з ШІ-індустрії.

«Україна є домом для таких всесвітньовідомих AI-стартапів, як Grammarly, Preply та People ai. З 2019 року дві українські AI-компанії стали „єдинорогами“, а три найбільші українські AI-стартапи оцінюються в понад $14.5 млрд», — написав Федоров у Telegram.

Він додав, що за останні 10 років кількість спеціалістів у сфері штучного інтелекту і машинного навчання зросла у 5 разів, і зараз це 5 200 професіоналів. За прогнозами очільника Мінцифри, їх число зросте на 330% у наступні кілька років.

«Щоб збільшити кількість спеціалістів, потрібно перезавантажувати освіту. Зараз в Україні відкрито 106 навчальних програм зі штучного інтелекту. Ключовий крок для підготовки сильних спеціалістів — налагодження співпраці між університетами та AI-компаніями, щоб студенти мали доступ до практичних знань і досвіду», — написав Михайло Федоров.

У своєму дописі він послався на спільне дослідження Мінцифри, AI HOUSE та Roosh про екосистему штучного інтелекту в Україні. В ньому вказано, що найбільше українських ШІ-спеціалістів зосереджено в галузях Data Sciense та ML Engineering. Зазначається, що фінансування українських стартапів, які спеціалізуються на ШІ, зросло на 35% у 2023 році.

Інфографіка з дослідження екосистеми ШІ в Україні

«Сектор штучного інтелекту в Україні має значний потенціал, але потребує вирішення низки проблем. Серед них — триваючий конфлікт, відсутність консолідації на рівні бізнес-уряд або між бізнесом та інші. З усім тим, потужна технологічна експертиза та успішний досвід України у створенні глобальних компаній є беззаперечними перевагами для майбутнього розвитку сектору штучного інтелекту», — йдеться в дослідженні.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше