Нове покоління Fuchs: Rheinmetall продемонстрував модернізовану БМП (відео)

Німецька компанія Rheinmetall продемонструвала свою найновішу інновацію. Броньований автомобіль нового покоління 6×6 Fuchs Evolution зроблено у конфігурації бойової розвідувальної машини.

Прем’єрний показ на Eurosatory 2024 у Парижі продемонстрував світу значний крок вперед розробників Rheinmetal як у дизайні, так і в технічних можливостях бойової машини. Fuchs перекладається як “Лисиця” і характеристики та зовнішність автомобіля цілком відповідають звичкам й гарним рисам цього хижака.

По-перше, новий Fuchs Evolution розроблено у відповідь на висхідні виклики й потреби сучасної війни. По-друге, він значно випереджає попередні версії в можливостях. Тут вдосконалена трансмісія та передова цифрова архітектура електромобіля, що видає водієві та командиру екіпажу покращену обізнаність про ситуацію, вантажність тощо.

При цьому автомобіль не лише зберігає амфібійну здатність, але й забезпечує універсальність у різних робочих середовищах. Удосконалення бойові системи машини торкнулися вежі середнього калібру, подвійної незалежної оптоелектроніки далекого спостереження. Також покращено систему кругового огляду на 360° та комплексні матриці лазерних і акустичних датчиків попередження з протидією.

Усі перераховані функції дозволяють Fuchs Evo виявляти та уникати рухів противника, збираючи важливі розвідувальні дані. Додаткова подвійна станція оператора з інтерфейсами НАТО GVA дозволяє командиру й оператору плавно перемикатися та розподіляти завдання, підвищуючи оперативну гнучкість.

Інтриги додає те, що ця машина, ймовірно, буде виготовлятися в Україні на спільному з Rheinmetal підприємстві. Принаймні, її попередня версія. Щоправда, це станеться не сьогодні й не завтра, а після того, як на виробничих потужностях налагодять роботу з технічного обслуговування та ремонту бронемашин. Ось тоді, як заявив глава Rheinmetall Армін Паппергер в інтерв’ю виданню Bild, планується “якомога швидше налагодити виробництво броньованих машин, наприклад, бронетранспортерів Fuchs”.

Нова версія “Лисиці” Evo отримала значно більший салон десантного відсіку. Залежно від оснащення там внутрішній об’єм коливається в межах 10 – 11,5 куб. м. Автомобіль з повною бойовою масою 25 т, з яких 9 тонн корисне навантаження, укомплектований 455-сильним турбодизелем.

На виставковому подіумі колісну розвідувальну машину виставлено з безпілотною 25-мм вежею та сенсорною щоглою. Архітектура дозволяє розширити бойову палітру, розмістивши ЗРК малої дальності чи мінометний комплекс. Окрім бойової розвідувальної версії, виробник готовий виконати замовлення на медичні евакуатори поранених, командно-штабні машини, зв’язку тощо.

Джерело auto.24tv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше