ШІ поліпшив першу в історії реальну фотографію надмасивної чорної діри, яка важча за Сонце в 6,5 млрд разів

У 2017 році Європейська Південна Обсерваторія (ESO) отримала першу в історії людства реальну фотографію чорної діри. Через 6 років штучний інтелект зміг поліпшити знімок.

Американські вчені вирішили поліпшити фотографію чорної діри. Оригінальне зображення демонструє щось, що нагадує “нечіткий пончик”. Фахівці застосували алгоритм PRIMO на основі машинного навчання, щоб поліпшити знімок.

За словами вчених, штучний інтелект тренувався на 30 000 зображень чорних дір. Що з цього вийшло, можете бачити вище. Ліворуч – оригінальний знімок, а праворуч – фото, покращене за допомогою штучного інтелекту.

Надмасивна чорна діра, зафіксована на світлині за допомогою телескопа EHT (Event Horizon Telescope), розташована в центрі галактики Messier 87 у сузір’ї Діви. Вона має масу 6,5 млрд мас Сонця і розташована за 55 млн світлових років від Землі.

Джерело iopscience

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше