У чому користь мінералів та джерела отримання

Всі ми чули про те, що вітаміни й мінерали відіграють найважливішу роль в людському організмі та при їх недостатності серйозно страждає здоров’я і розвиваються різні захворювання. Однак якщо з вітамінами — A, B, C, D та іншими — все більш-менш зрозуміло, то щодо мінеральних речовин в обивателя, далекого від медичної науки, виникає чимало запитань. По суті, мінерали це всі речовини, вміст яких у тканинах організму не перевищує 0,001%. Однак від таких мізерних доз залежить функціонування всіх систем, формування всіх тканин та, по суті, всі процеси в людському організмі. Сьогодні ми детально розповімо про роль мінералів у тілі людини, функції та як збільшити їх кількість.

Мінерали в організмі та їх функції

  • Кальцій є основним будівельним матеріалом для створення кісток, хрящової тканини та зубів. Підвищені дози кальцію потрібні дітям, людям похилого віку, а також вагітним та тим, хто годує.
  • Фосфор також бере участь у формуванні кісткової тканини, залучений до роботи нервової системи. При його нестачі людина відчуває занепокоєння, нервозність, а також має схильність до переломів кісток навіть при незначних забоях.
  • Магній потрібен для роботи серцевого м’яза, впливає на тиск крові в судинах, контролює рівень цукру в людській крові. Без цього мікроелемента неможлива нормальна робота м’язових волокон.
  • Калій є імуномодулятором, бере участь у процесі насичення мозку киснем, а також виводить шлаки. За нестачі калію в людини погіршується робота серця, знижується імунітет, починаються проблеми з тиском.
  • Сірка потрібна для повноцінного всмоктування з кишківника корисних речовин, бере участь у процесі транспортування кисню в тканини організму.
  • Залізо є необхідним для підтримки нормального рівня гемоглобіну в крові. Цей елемент необхідний для відновлення ДНК і енергетичного обміну.
  • Йод є дуже важливим для розвитку розумових здібностей, необхідний для роботи щитоподібної залози, впливає на процес концентрації уваги та здатність до навчання.

Джерела мікроелементів

Основним джерелом отримання необхідних мікроелементів залишається збалансоване харчування. Крім іншого, лікар може рекомендувати приймати спеціальний комплекс вітамінів та мікроелементів, наприклад, Супрадин®. Подібні харчові добавки дозволяють наситити раціон поживними та корисними речовинами, що своєю чергою цілюще позначається на стані нашого тіла.

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше