Школярі з України підкорюють космос: їхні проєкти відправлять на МКС на борту SpaceX Dragon

Школярі з міста Сколе Львівської області та школярі з онлайн-школи SchoolToGo перемогли у Всеукраїнському конкурсі шкільних космічних експериментів SSEP та отримали можливість відправити свої проєкти на Міжнародну космічну станцію. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Student Spaceflight Experiments Program (SSEP) — це програма з розвитку наукової та STEAM-освіти.

Учасники програми мають можливість відправити свої мінілабораторії з дослідження мікрогравітації на МКС кораблем компанії SpaceX Dragon із космічного центру Кеннеді NASA у Флориді.

Проєкт школярів отримав назву “Одержання гідрогелів біомедичного призначення в умовах мікрогравітації”.

Зазначається, що учні почали цікавитись гідрогелями після того, як дізналися про відкриття хіміків Львівської політехніки, які запатентували унікальний спосіб одержання гідрогелю.

Гідрогелі можуть виконувати різноманітні функції в умовах космосу, включаючи:

  • Функції систем контрольованого виділення ліків;
  • Субстрату для вирощування клітин та рослин;
  • Осушувачів;
  • Гідрогелевих мембран;
  • Давачів вологи;
  • Можуть припиняти кровотечі і загоювати рани.

Наразі учні проводять дослідження в лабораторії та готують мінілабораторію з дослідження мікрогравітації, яку пізніше відправлять на МКС.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше