Шведські та німецькі військові здійснили перехоплення російського літака Іл-20

Військові Швеції та Німеччини перехопили російський розвідувальний літак у шведському повітряному просторі.

У Повітряних силах Швеції розповіли, що порушником виявився російський літак Ил-20.

Літак-розвідник Ил-20 влетів у шведський повітряний простір на південний схід від району Блекінге.

Для перехоплення літака підняли два німецькі винищувачі Eurofighter, які були в готовності на базі в районі німецького міста Лааге.

Російський розвідувальний літак Ил-20 курсував повітряним простором, а літак НАТО супроводжував його деякий час.

Російський розвідувальний літак Ил-20 у повітряному просторі Швеції. Квітень 2024. Фото: Повітряні сили Швеції

Розвідувальні Ил-20 розроблені у радянському союзі на базі пасажирського літака Ил-18 шляхом інтеграції у конструкцію станції радіотехнічної розвідки та радіолокаційної станції спостереження, що розміщена під фюзеляжем.

Відомо, що з 1970-х років було виготовлено усього 20 таких бортів, з яких до сьогоднішнього дня було модернізовано та експлуатується лише частина.

Згідно з інформацією НАТО, Повітряні сили альянсу по всій Європі доволі часто піднімаються на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору альянсу.

Більшість перехоплень відбулася саме над Балтійським морем.

Місце перехоплення російського розвідувального літака Ил-20

НАТО заявило раніше, що посилило свою протиповітряну оборону на східному фланзі з огляду на війну росії проти України, збільшивши кількість винищувачів і розвідувальних польотів, а також розширивши мережу наземних засобів протиповітряної оборони.

Російські військові літаки «давно не передають код транспондера», який вказує їхнє положення та висоту, не подають план польоту та не спілкуються з диспетчерами повітряного руху, кажуть в НАТО.

Розвідувальний літак Ил-20. Фото: Міноборони росії

«Винищувачі НАТО несуть цілодобове чергування і готові піднятися на випадок підозрілих або неоголошених польотів поблизу повітряного простору наших союзників», – заявляли у НАТО.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше