Швеція офіційно приєдналася до НАТО, завершивши еру свого столітнього нейтралітету

Швеція стала 32-м членом НАТО на 11 місяців пізніше за Фінляндію, хоча країни разом подали заявки

Шлях Швеції до НАТО, який розпочався 18 травня 2022 року з подання заявки спільно з Фінляндією, нарешті завершився.

Відповідно до заяви Державного департаменту США, бо саме він є депозитарієм договору про НАТО, Швеція прийнята до Альянсу 7 березня 2024 року.

Й попри те, що заявку Швеція подавала разом із Фінляндією, для Стокгольма шлях виявився значно довшим. Й на перешкоді країні до членства в Альянсі спочатку стояла Туреччина, а потім – Угорщина.

І якщо Анкара прямо зазначала своє невдоволення тим, що Швеція підтримує курдські організації, то позиція Будапешту відрізнялась абсолютно деструктивізмом. Навіть після ратифікації заявки парламентом максимально потягла час із її затвердженням на рівні президента, який виконує здебільшого формальні представницькі функції.

Але у підсумку Швеція сьогодні стала 32-м членом НАТО, на 11 місяців пізніше за Фінляндію. А з тим й остаточно зробила всю Скандинавію єдиним оборонним блоком.

Також слід зазначити, що Швеція концентрувалась на нейтралітеті з кінця XIX сторіччя. Країна не брала участь у Першій та Другій світовій війні, а всю Холодну вирішувала питання свої безпеки самостійно, розуміючи, що у випадку агресії СРСР вона буде вимушена відбиватися самостійно в очікування на допомогу не союзників, а партнерів.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше