Швеція передала Україні найбільший пакет допомоги з літаками

Швеція оголосила про шістнадцятий і найбільший на сьогодні пакет допомоги Україні вартістю 1,16 млрд євро. У рамках цього пакета Україна отримає літаки, бронемашини, боєприпаси та танки. Про це повідомляє уряд Швеції на своєму офіційному сайті.

Шведські посадовці наголосили, що цей пакет надасть Україні “абсолютно новий потенціал для посилення об’єднаної протиповітряної оборони”.

Серед нової техніки Україна отримає літак типу ASC 890, оснащений системою радіолокаційної розвідки та системами наведення. Як зазначає уряд Швеції, “ASC 890 надає Україні абсолютно нові можливості для радіолокаційної розвідки та бойового керування цілями в повітрі та на морі. Це підвищує здатність України виявляти та знищувати цілі на великій відстані”.

До пакета допомоги також увійшли роботи-винищувачі Rb 99 (AMRAAM), які можуть використовуватися як на літаках, так і в наземних системах ППО. Швеція також передасть артилерійські снаряди калібру 155 мм.

Новий пакет включає весь шведський запас бронемашин Pansarbandvagn 302 (Pbv 302), а також запасні частини, технічне обладнання та боєприпаси. Крім того, Україна отримає танки, які є надлишковими у збройних силах Швеції.

Швеція також надасть фінансову підтримку фондам та тимчасовим ініціативам для швидкої та масштабної закупівлі обладнання для України. Інституту тотальних оборонних досліджень доручено допомогти Україні створити власний оборонний науково-дослідний інститут. Крім того, Україна отримає термінали з підпискою на супутниковий зв’язок.

“Потреби України все ще великі, і Росія тисне на Україну на кількох фронтах, збільшуючи авіаудари по військових та цивільних цілях. Тому уряд допомагає Україні ще одним рекордним пакетом військової підтримки. Шведська підтримка сприяє зміцненню колективного українського військового потенціалу”, – йдеться у повідомленні уряду Швеції.

Джерело espreso.tv

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше