Швеція повідомила про пошкодження кабелю зв’язку, який веде до Естонії

У Балтійському морі пошкоджено кабель зв’язку між Швецією та Естонією, повідомив міністр цивільної оборони Швеції Карл-Оскар Болін у вівторок.

Про це повідомляє видання Yle, на яке посилається Інтерфакс-Україна.

«Наразі ми не можемо сказати, що пошкодило кабель», – сказав Болін на пресконференції.

За словами Боліна, кабель було пошкоджено приблизно в той самий час минулого тижня і в тому самому районі, що й газопровід Balticconnector і телекомунікаційний кабель між Фінляндією та Естонією. Однак, зазначив Болін, кабель не порвався.

Міністр оборони Швеції Пол Джонсон заявив на пресконференції, що «уряд серйозно ставиться до ситуації, вважає це питання важливим, оскільки йдеться про критично важливу безпекову інфраструктуру».

Зі свого боку міністерство економіки і комунікацій Естонії повідомило про отримання 11 жовтня інформації щодо зниження пропускної спроможності кабелю зв’язку між Естонією та Швецією. За даними відомства, місце пошкодження розташоване у водах Естонії, приблизно за 50 км від естонського острова Гіюмаа в напрямку Швеції.

Кабель належить шведській компанії, яка відновила його максимальну пропускну спроможність протягом кількох днів, і це жодним чином не вплинуло на безперервність зв’язку, зазначило міністерство.

«За попередніми даними, немає жодних підстав пов’язувати вихід з ладу естонсько-шведського кабелю з іншими подіями. Подібні незначні збої були з цим кабелем і в минулому. Наразі невідомо, що спричинило зниження його пропускної спроможності. Власник кабелю працює над його ремонтом, і під час цього у співпраці між Естонією, Фінляндією та Швецією також буде розслідувано, що могло бути причиною і чи може це бути пов’язано з несправностями естонсько-фінського кабелю зв’язку та газопроводу», – зазначили у відомстві.

8 жовтня оператор газової мережі Фінляндії Gasgrid Finland й естонський оператор газових мереж Elering повідомили про пошкодження газопроводу Balticconnector.

На їхню думку, на лагодження газопроводу може піти кілька місяців, приблизно до квітня наступного року.

Протяжність підводної частини Balticconnector від естонського міста Палдіскі до Інкоо у Фінляндії становить 77 км. Газопровід розпочав роботу 2020 року.

Джерело interfax

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше