Скло йде в минуле, вчені створили новий революційний матеріал з функцією охолодження (відео)
Новий матеріал здатний знижувати температуру в приміщенні та виглядає як скло, також має високу енергоефективність.
Дослідники розробили інноваційний метаматеріал на основі полімеру, що має унікальні характеристики. Цей матеріал прозорий і пропускає значну кількість сонячного світла, забезпечуючи при цьому конфіденційність усередині приміщення. Про це повідомляє Interesting Engineering.
Мало того, він здатний охолоджувати приміщення навіть за екстремально високих температур. Вчені вважають, що використання цього матеріалу як заміна скла для стін та дахів може значно знизити витрати на електроенергію. Докладні результати дослідження було опубліковано у журналі Nature Communications.
Скляні елементи у стінах та дахах будівель сприяють збільшенню природного освітлення у денний час, що знижує споживання електроенергії. Однак вони також можуть створювати відблиски, що викликають дискомфорт для людей, що знаходяться всередині, знижувати рівень конфіденційності і призводити до перегріву приміщень.
Скло вимагає регулярного очищення, що є додатковою незручністю. Розробники нового матеріалу стверджують, що їхня інновація розв’язує ці проблеми і може стати гідною заміною скла в будинках. Використання цього матеріалу може значно знизити витрати на електроенергію.
Вчені розробили багатофункціональний мікрофотонний метаматеріал (PMMM) з полімеру з поверхнею, покритою мікроскопічними пірамідами з силікону. Розмір цих пірамід складає всього 10 мікрометрів, що приблизно в десять разів менше за товщину людського волосся. Така структура дозволяє PMMM ефективно розсіювати світло, самоочищатися, охолоджувати приміщення та зберігати високу прозорість.
Скло дозволяє заощаджувати електроенергію, пропускаючи багато сонячного світла в приміщення, але при цьому утримує тепло, що призводить до підвищення температури всередині.
Новий матеріал, попри високу прозорість, не затримує тепло всередині приміщення. PMMM виділяє тепло у вигляді довгохвильового інфрачервоного випромінювання, що допомагає підтримувати прохолоду в приміщенні навіть у найспекотніші дні.
Мікроскопічні піраміди на поверхні нового матеріалу забезпечують його самоочищення. Вода, потрапляючи на поверхню, збирається в краплі і скочується вниз, несучи із собою бруд та пил.